اپل اولین تصاویر از نسل جدید آسترا را منتشر کرد. آسترای جدید قرار است دو ماه دیگر در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شود و تا زمستان آینده به بازار عرضه خواهد شد. 
طول ماشین ۴.۳۷ متر و ارتفاعش ۱.۴۶ متر است. به این ترتیب خودروی جدید تقریبا پنج سانتی‌متر کوتاه‌تر و ارتفاعش ۲۶ میلی‌متر کمتر از نسل کنونی است و فاصله بین دو محور آن هم ۲۳ میلی‌متر کمتر است. با این همه اپل می‌گوید فضای داخل خودرو بیشتر شده است. چراغ های جلو به مدلهای جدید اپل شبیه شده و پشت ماشین گردتر از نسل کنونی است. 
آسترا براساس کانسپت مونزا طراحی شده است که دو سال پیش در نمایشگاه فرانکفورت نمایش داده شد. مونزا الگویی برای مدلهای کوچک‌تر اپل هم بود. 
در داخل خودرو یک نمایشگر بزرگ قرار داده شده که از طریق سیستمی تازه کنترل می‌شود. این نمایشگر لمسی است اما می‌توان آن را از طریق یک دگمه که کنار ترمز دستی است هم کنترل کرد. این سیستم پیش از این در اپل کورسا جدید دیده شده بود. اپل می‌گوید سیستم جدید با سیستم‌های «اپل کارپلی» و «آندروید اتو» هماهنگ است. 

برای اولین بار اپل با مدل آسترا سیستم «آن استار» را هم عرضه می‌کند. از جمله امکانات آن استار که با محصولات ساخت آمریکای جنرال موتورز عرضه می‌شود، دسترسی ۲۴ ساعته به خدمات اورژانس، اتصال به اینترنت در داخل خودرو و دسترسی به اطلاعات ضروری خودرو بر روی تلفن همراه را به راننده می‌دهد. همچنین در صورت فعال شدن ایربگ‌ها به طور خودکار به اورژانس خبر می‌دهد. 
طراحان اپل از همه بیشتر بر کیفیت ساخت اتاق تمرکز کرده‌اند تا آسترا را در کلاسی لوکس‌تر به بازار عرضه کنند. پیش از این آئودی با به کارگیری این استراتژی توانست خود را به مارکی لوکس تبدیل کند و حال اپل راهی مشابه را انتخاب کرده است. 
اپل همچنین خودرو را با امکانات لوکسی نظیر صندلی‌های ماساژ و چراغ‌های جلو ال‌ائی‌دی عرضه می‌کند. نور چراغ‌ها به محض خارج شدن از شهر به طور خودکار بیشتر می‌شود و اپل می‌گوید در سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت دید راننده تا ۴۰ متر بیشتر از لامپ‌های هالوژنی است و تا یک و نیم ثانیه وقت بیشتری برای عکس‌العمل  خواهد داشت. 
امکانات ایمنی دیگر از جمله هشدار هنگام خروج از خطوط جاده، خواندن علامت‌های راهنمایی کنار جاده، کروز کنترل با سیستم محدود کننده سرعت و سیستم پارک خودکار هم از جمله امکانات تازه آسترا است. 

اپل برای موفقیت آسترا باید با ماشین‌های بسیار قدرتمندی نظیر فورد فوکوس رقابت کند و دستکم باید سالانه ۲۵۰ هزار دستگاه از این خودرو را تنها در اروپا بفروشد. اپل در عین حال سال‌ها است که ضرر می‌دهد و می‌خواهد با عرضه محصولات جدید روند زیاندهی خود را متوقف کند. بنابراین به احتمال زیاد مدل جدید کمی گران‌تر هم خواهد بود. 
عرضه آسترا جدید با ورود نسل جدید قوای محرکه اپل نیز همزمان شده است. موتورهای آسترا از ۹۵ تا ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد. ضعیف‌ترین موتور دیزل ۱.۶ لیتری ۹۵ اسب بخاری و ضعیف‌ترین موتور بنزینی سه سیلندر یک لیتری توربو با قدرت ۱۰۵ اسب بخار است. موتور ۱.۴ لیتری «اکوتک» توربو هم قوای محرکه کاملا جدیدی است که ۱۴۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. اپل همچنین به انتقادها از سیستم تعلیق نسل کنونی، آسترا را با یک جعبه دنده شش سرعته دستی کاملا جدید عرضه می‌کند. 
اپل پس از عرضه هچ‌بک پنج در مدلهای سه در و استیشن از این خودرو را نیز به بازار عرضه خواهد کرد. اپل می‌گوید با استفاده از مواد جدید در ساخت خودرو، آسترای جدید بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم سبک‌تر از نسل کنونی است.