اولین خودروی اسپورت هندی به نام آوانتی در نمایشگاه خودرو دهلی رونمایی شد. این ماشین را دیلیپ چابریا، هنرمند و طراح خودروی هندی، طراحی کرده و توسط شرکتش به نام دی سی دیزاین در شهر پونا در غرب هند ساخته می‌شود.
در حال حاضر برای این ماشین یک موتور دو لیتری چهارسیلندر فورد «اکوبوست» سوار می‌شود. قدرت این موتور ۲۶۱ اسب بخار است و شتاب صفر تا صد این ماشین با یک جعبه دنده دو کلاجه شش سرعته زیر هفت ثانیه تخمین زده شده است. 

دی سی دیزاین اعلام کرده که به زودی مدلی با یک موتور شش سیلندر با قدرت ۳۹۴ اسب بخار هم خواهد ساخت. وزن مدل فعلی ۱۵۶۰ کیلوگرم است و بخش زیادی از ماشین با آلومینیوم ساخته شده است. 
دی سی دیزاین تا کنون به ساخت ماشین‌های سفارشی و تقویت شده مشهور بود و این اولین خودرویی است که به نام خودش به بازار عرضه می‌شود. 

دیلیپ چابریا، موسس دی سی دیزاین بعد از پایان تحصیلش در رشته طراحی خودرو در کالج طراحی پاسادینا در کالیفرنیا، و بعد از یک سال کار در استودیوی طراحی جنرال موتورز، در سال ۱۹۸۳ به هند برگشت و در سال ۱۹۹۳ استودیوی دی سی دیزاین را تاسیس کرد. این استودیو تا کنون ششصد خودروی کانسپت و سفارشی ساخته است.
دی سی دیزاین امیدوار است بتواند دو هزار دستگاه از این ماشین بسازد. فروش ماشین از سال ۲۰۱۳ آغاز می‌شود و هدف خودروساز هندی فروختن دویست دستگاه در سال است. دی سی دیزاین اعلام کرده که برای فروش ماشین نمایندگی‌های خود را در سراسر هند افتتاح خواهد کرد. 

هند هفتمین تولیدکننده خودرو در جهان است. تولید خودرو در این کشور در سال مالی گذشته، سی درصد افزایش یافته و پیش‌بینی‌ می‌شود این کشور به زودی جای برزیل را در مکان ششم بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان بگیرد. 
به همین دلیل خودروسازان از سراسر جهان از نمایشگاه خودرو دهلی استقبال خوبی کرده‌اند.  یازدهمین نمایشگاه خودرو دهلی از پانزدهم دی آغاز شد و تا ۲۱ دی ادامه دارد. 

عکس‌های گالری دی سی آوانته از autoblog

عکس دیلیپ چابریا از سایت دی سی دیزان