رنج روور با شاسی شمار ۰۰۱ قرار است به زودی در لندن به حراج گذاشته شود و انتظار می‌رود قیمت آن به ۱۴۰ هزار پوند برسد.

اولین رنج‌روور جهان چهل و پنج سال پیش و شش ماه قبل از عرضه عمومی این خودرو به بازار ساخته شد. اسناد لندروور نشان می‌دهد که این خودرو بین ۲۴ نوامبر تا ۱۷ دسامبر سال ۱۹۶۹ تولید شده است. مالک آن، مایکل فورلانگ، کسی بود که ویدیوهای تبلیغاتی این خودرو را ساخت.

مالک بعدی این ماشین در سال ۱۹۷۵ رنگ آن را به طلایی تغییر داد و با این تغییر شماره شاسی پشت رنگ جدید پنهان شد و اسناد تازه باعث شد ماشین برای سالها از دیده‌ها پنهان شود.

تا اینکه مالک کنونی آن در دهه نود به اهمیتش پی برد. او شش سال وقت صرف کرد تا ماشین را به شکل اول خود برگرداند و دوباره آن را به رنگ سبز زیتونی اصلی‌اش رنگ‌آمیزی کند. حتی پلاک ماشین هم به لطف اداره شماره گذاری انگلستان همان شماره‌ای را دارد که چهل و پنج سال پیش گرفته بود.

با اینکه در طول این سالها چندان با این ماشین خوب رفتار نشده است، اما اولین رنج‌روور جهان هنوز موتور، اکسل و شاسی و کاپوت آلومینیومی اصل خود را حفظ کرده است.

اولین رنج‌روور جهان قرار است پنجشنبه سیزدهم شهریور در حراجی «سالن پریوه» در لندن فروخته شود. پیش بینی این موسسه این است که این خودرو بین صد هزار تا ۱۴۰ هزار پوند قیمتگذاری شود.