آلفارومئو پس از عرضه سدان اسپرت جولیا، رنسانس خود را با ساخت اولین مدل شاسی بلند خود ادامه خواهد داد و مدیر این کارخانه می‌گوید این خودرو اواخر پاییز آینده برای اولین بار نمایش داده خواهد شد.

سرجیو مارکیونه، مدیر گروه خودروسازی فیات-کرایسلر چند هفته پیش نام این مدل را «استلویو» (Stelvio) اعلام کرد. استلویو نام یک مسیر مشهور در رشته کوه آلپ است. هارالد وستر، مدیر آلفارومئو و مازراتی در حاشیه نمایشگاه خودروی ژنو هم به خبرنگاران گفت این خودرو در اواخر پاییز رونمایی شده و تولیدش از زمستان آینده آغاز می شود.

هارالد وستر به وبسایت استرالیایی «موتورینگ» گفته «ما محصول جدید آلفارومئو را اواخر پاییز و در یک نمایشگاه خودروی معتبر رونمایی خواهیم کرد.»

با توجه به اینکه نمایشگاه خودروی پاریس قرار است اوایل پاییز برگزار شود، محتمل‌ترین گزینه برای رونمایی از استلویو، نمایشگاه خودروی لس آنجلس است که در ماه نوامبر برگزار می‌شود.

پیشتر هفته نامه انگلیسی «اتو اکسپرس» هم گزارش داده بود که فروش استلویو از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.

شاسی بلند جدید ایتالیایی بر روی پلتفرمی سوار می‌شود که مدل جولیا بر روی آن ساخته خواهد شد. این خودرو دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیل است و احتمالا از موتورهایی مشترک با سدان جولیا استفاده خواهد کرد. قوی‌ترین موتور شش سیلندر سه لیتری با قدرت ۵۰۵ اسب بخار است و مدلی ارزان تر با موتور دولیتری چهار سیلندر و قدرت ۲۷۶ اسب بخار هم از استلویو فروخته خواهد شد. آلفارومئو برای بازار اروپا یک موتور دیزل ۲.۲ لیتری توربو هم در نظر گرفته است.

بعد از جولیا و استلویو، انتظار می‌رود آلفارومئو یک شاسی بلند دیگر، یک کوپه و یک مدل روباز و دست آخر نسل جدید جولیتا را در چند سال آینده به بازار عرضه کند.

اگرچه توسعه و ساخت مدلهای جدید آلفارومئو طبق برنامه پیش نمی‌رود و این کارخانه عرضه سدان جولیا را به تاخیر انداخته است. سرجیو مارکیونه در نمایشگاه ژنو گفت علت تاخیر این است که آلفارومئو می‌خواهد مطمئن باشد جولیا هنگام عرضه کاملا برای رقابت با رقیبان آلمانی‌اش آماده باشد.

مارکیونه گفته « آلفا در برآورده نکردند انتظارات از این برند سابقه دارد و اگر جولیا از نظر فنی بهترین نباشد ما وقت و سرمایه خود را هدر داده‌ایم.»

طرح بالای صفحه: آلساندرو ماسرا