در حالی که همه منتظرند تا جیپ روز سه‌شنبه به طور رسمی از جدیدترین مدل خود رونمایی کند، عکس‌هایی از این خودرو در اینترنت منتشر شده است. 
این مدل، که قرار است جایگزین دو مدل کامپس و پاتریوت شود، تا کنون «جیپستر» یا «لاردو» نامیده می‌شد اما حالا گفته می‌شود جیپ مدل جدیدش را به نام «رنه‌گید» (Renegade) به بازار عرضه خواهد کرد. 
گروه فیات-کرایسلر برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای گسترش مارک جیپ در جهان دارد و بیشتر بار اجرایی شدن این برنامه روی دوش این جیپ کوچک است. 
برخلاف چروکی، مدل پیشین جیپ، رنه‌گید ظاهر جنجال برانگیزی ندارد و با الهام از جیپ ویلیز و چراغ‌های گرد جلو و جلوپنجره همیشگی جیپ طراحی شده است. جیپ می‌گوید این خودرو در آمریکا طراحی شده اما در ایتالیا ساخته خواهد شد. 

مدل جدید جیپ بر روی شاسی Small wide فیات ساخته می‌شود و به صورت استاندارد دو دیفرانسیل خواهد بود. برای آن می‌توان موتورهای دیزل و بنزینی سفارش داد و اولین ماشین شاسی بلند کوچک در بازار است که به جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک مجهز می‌شود. در داخل خودرو نیز یک نمایشگر لمسی ۵ یا ۶.۵ اینچی قرار دارد که فرمان‌های راننده را به طور صوتی دریافت می‌کند. 
جیپ هیچ اطلاعات رسمی درباره این خودرو منتشر نکرده است اما احتمال داده می‌شود که مدل بدون سقف این جیپ نیز همزمان در نمایشگاه ژنو نشان داده شود. 
جیپ می‌خواهد امسال فروشش را با ۳۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به یک میلیون دستگاه در سال برساند. رنه‌گید در حالی به بازار عرضه می‌شود که شاسی‌بلندهای کوچک در اروپا بسیار محبوبند و در آمریکا هم بسیاری به خرید ماشین‌های کوچکتر فکر می‌کنند. 
همزمان فیات بر روی شاسی مشترکی مدل 500X را می‌سازد که نمونه شاسی بلند از مدل مشهور ۵۰۰ این کارخانه است. هر دو مدل در کنار هم در کارخانه فیات در «ملفی» در جنوب ایتالیا ساخته می‌شود. 

جیپ مدل خود را در تابستان به بازار عرضه خواهد کرد و کمی بعد آن را به آمریکا می‌فرستد. فیات اما برای رونمایی از مدل خود تا پاییز و نمایشگاه خودروی پاریس صبر می‌کند و آن را در پایان سال میلادی به بازار عرضه خواهد کرد. 
معلوم نیست توقع فیات-کرایسلر از فروش این خودرو چیست اما برخی نمایندگی‌های فروش می‌گویند این کارخانه برای تولید سالانه ۲۸۰ هزار دستگاه فیات و جیپ برنامه‌ریزی کرده است که ۱۵۰ هزار دستگاه از آن فیات و بقیه جیپ خواهد بود. 
رقیب سرسخت این دو مدل در بازار اروپا نیسان جوک، اپل/واکسال موکا، پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر است.