در حالی که آستون مارتین خود را برای رونمایی از آستون مارتین دی بی ۱۱ در نمایشگاه ژنو آماده می‌کند، یک وبسایت هلندی عکسی از این خودرو منتشر کرد. همزمان چند عکس هم از خودروی استتار شده در حال تست منتشر شده است.

عکسی که وبسایت «اتو جانک» برای اولین بار منتشر کرد دی بی ۱۱ را از پشت نشان می‌دهد که شکل همیشگی آستون مارتین در آن حفظ شده، اما خودرو با الهام از سوپرکار ۱-۷۷ آستون مارتین عضلانی‌تر و کمی بزرگتر دیده می‌شود.

دی بی ۱۱ جانشین مدل دی بی ۹ می‌شود که از سال ۲۰۰۴ تاکنون تولید می‌شود. با آمدن دی بی ۱۱ روند به روز شدن مدلهای آستون مارتین هم آغاز می‌شود. برنامه‌ای که توسط اندی پالمر، مدیر جدید آستون مارتین آغاز شده و طبق آن در پنج سال آینده نسل جدیدی از همه مدلهای اسپرت کارخانه به بازار عرضه خواهد شد.

از عکس‌هایی که خودروی استتار شده را در حال آزمایش‌های جاده نشان می‌دهد، می‌توان دید که چراغهای جلو شکلی شبیه به مدل دی بی ۱۰ دارند که آستون مارتین آن را برای فیلم اخیر جیمز باند ساخته بود. مدل نهایی به برخی از روزنامه‌نگاران نمایش داده شده و  کسانی که دی بی ۱۱ را دیده‌اند می‌گویند گوشه‌هایی از کانسپت کراس اوور دی بی اکس و سی سی ۱۰۰ آستون مارتین هم در این مدل دیده می‌شود.

آستون مارتین دی بی ۱۱

دی بی ۱۱ مدلی کاملا جدید با شاسی و موتور تازه است. موتور این خودرو دوازده سیلندر ۵.۲ لیتری توربو است که ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این خودرو بعدا با موتور هشت سیلندر هم عرضه خواهد شد که از ای ام جی آلمان تامین می‌شود.

شاسی ماشین هم جدید است. گفته می‌شود این شاسی طوری ساخته شده که بتوان از آن در مدلهای دیگر آستون مارتین هم استفاده کرد. با اینکه آستون مارتین قرارداد همکاری با مرسدس بنز دارد و گفته می‌شد ممکن است از تکنولوژی مرسدس-ای ام جی جی تی برای ساخت شاسی استفاده کند، مهندسان آستون مارتین در نهایت خود شاسی را ساختند.

فنربندی ماشین هم توسط خود آستون مارتین مهندسی شده است. تغییر مهم دیگری که در دی بی ۱۱ دیده خواهد شد، استفاده از جعبه دنده دستی است. برعکس مدل دی بی ۹ که فقط با دنده اتوماتیک و پدالهای تعویض در پشت فرمان عرضه می‌شد، با اصرار اندی پالمر، قرار است دی بی ۱۱ با دنده دستی هم عرضه شود.

آستون مارتین دی بی ۹

آستون مارتین دی بی ۹

از تغییرات دیگری که اندی پالمر در آن دخالت داشته افزایش فضای داخلی خودرو است. پالمر از طراحان آستون مارتین خواسته اتاق را بزرگتر کنند تا جا برای دو سرنشین دیگر در عقب خودرو باز شود.

آستون مارتین و دایملر با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کرده‌اند و در نتیجه این قرارداد، دایملر پنج درصد سهام آستون مارتین را در اختیار دارد.

تاثیر این همکاری در داخل دی بی ۱۱، سیستم اینفوتینمنت خودرو است که به احتمال زیاد با کمک مرسدس بنز تامین می‌شود. عکس‌های مخفی که از داخل خودرو گرفته شده است، صفحه لمسی بزرگی شبیه به کلاس اس را در روی داشبورد نشان می‌دهد.

آستون مارتین قرار است دی بی ۱۱ را ماه آینده در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کند و احتمالا آن را پاییز یا زمستان سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد.

با همان شیوه‌ای که آستون مارتین جانشین دی بی ۷ را با دو نمره افزایش دی بی ۹ نامید، جانشین دی بی ۹ هم با نام دی بی ۱۱ عرضه خواهد شد. دلیل این نامگذاری تاکید بر تغییرات زیادی است که در مدل جدید داده شده است. این بار آستون مارتین نام دی بی ۱۰ را بدون استفاده نگذاشت و آن را به خودرویی داد که به طور اختصاصی برای فیلم جیمز باند، اسپکتر ساخته شد.

تنها ده دستگاه از دی بی ۱۰ ساخته شد که یکی از آنها قرار است برای خیریه حراج شود.