رنو می‌گوید در طراحی مدل جدید مینی‌ون سنیک تلاش کرده در عین حفظ امکانات کاربردی، طراحی ماشین را جذاب‌تر کند. این خودروساز امروز تصاویری از چهارمین نسل از مدل «سنیک» را در آستانه رونمایی آن در نمایشگاه ژنو منتشر کرد. رنو امیدوار است سنیک با ظاهر جدید بتواند این مدل را دوباره به پرفروش‌ترین مینی‌ون در اروپا تبدیل کند.

طراحی سنیک از کانسپت آر-اسپیس الهام گرفته شده است که رنو در سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته بود.

«لورن ون دن آکر» مدیر رنو در اطلاعیه‌ این کارخانه درباره سنیک گفته است «ما در مدل جدید سنیک از گذشته فاصله گرفتیم. سنیک بدون قربانی‌کردن توانایی‌هایی کاربردی‌، که باعث موفقیت سه نسل گذشته شد، ون مدرن‌تر و جذاب‌تری است.»

رنو با شبیه‌ کردن مینی‌ون‌هایش به ماشین‌های شاسی بلند سعی می‌کند آنها را همچنان در بازار جذاب نگه دارد. این روش ابتدا در مینی‌ون بزرگ «اسپاس» به کار گرفته شد و حالا در مینی‌ون کوچک رنو هم تکرار می‌شود. تا حدی که سنیک تا حدی یادآور مدل کپچر، کراس اوور رنو است.

تیری کوسکاس، مدیر فروش و بازاریابی رنو می‌گوید «طراحی ماشین به شکل جعبه حوصله سر بر است و ما از آن فاصله میگیریم و در این مسیر مرز بین مینی ون و کراس اوور را جا به جا میکنیم.»

رنو می‌گوید کیفیت موادی که بدنه و اتاق خودرو با آن ساخته شده را بهتر کرده است.

سنیک تقریبا به مدت دو دهه پرفروش‌ترین ون کوچک در اروپا بود تا اینکه در سال ۲۰۱۴ سیتروئن سی۴ پیکاسو، این عنوان را از رنو گرفت.

نسل اول سنیک در سال ۱۹۹۶ به عنوان بخشی از خانواده مدل مگان و به نام«مگان سنیک» به بازار عرضه شد. محبوبیت این خودرو بسیار زیاد بود و نسل دوم و سوم با نام سنیک و به عنوان خودرویی مستقل از مگان به بازار عرضه شد. از سال ۲۰۰۳ و همزمان به عرضه نسل دوم، رنو مدل بزرگتر هفت نفره سنیک را به نام «گرند سنیک» به محصولاتش اضافه کرد.

فروش هر دو مدل سنیک سال گذشته بیش از هفت درصد کاهش داشت و به ۱۰۵ هزار و ۱۷۱ دستگاه رسید. در عوض فروش «سیتروئن سی۴ پیکاسو» و مدل هفت نفره آن «گرند پیکاسو» بیش از شش درصد رشد کرد و به ۱۱۱ هزار و ۴۱۸ دستگاه رسید.

اما مشکل این دو رقیب کوچکتر شدن بازار است. بازار خودروهای ون در اروپا در یک سال ۱۲.۵ درصد کوچکتر شده است و بیشتر خریداران آن به سمت بازار شاسی بلندها و کراس اوورها جلب شده اند.

با این همه رنو پیش بینی کرده تا سال ۲۰۱۷ با رسیدن به فروش ۱۴۵ هزار دستگاه در سال دوباره پرفروش‌ترین ون اروپا شود.