فراری پینین، اولین کانسپت فراری چهار در جهان که در سال ۱۹۸۰ به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس استودیوی طراحی پینین فارینا ساخته شد به قیمت یک میلیون و صد هزار یورو به فروش گذاشته شده است.

باتیستا (پینین) فارینا استودیوی طراحی خود را در سال ۱۹۳۰ تاسیس کرد. بعد از جنگ جهانی دوم مدلهای سواری فراری را طراحی کرد تا توانایی طراحی فراری بر مسابقات اتومبیلرانی متمرکز شود.

در آستانه پنجاهمین سال تاسیس فراری سرجیو پینین فارینا، فرزند پینین فارینا با نگاهی به رقابت با خودروهایی نظیر جگوار، مرسدس بنز ۴۵۰ اس ائی‌ ال و مازراتی کواترو پورته، که توسط رقیبش جرجتو جوجارو طراحی شده بود، به فکر ساخت یک فراری چهار در افتاد.

مسئولیت طراحی به لئوناردو فروراوانتی سپرده شد که بیشتر ماشین‌های فراری را در دهه شصت میلادی طراحی کرده بود. او طراحی خودرو را با کمک دیگو اوتینا انجام داد و تا حد امکان ارتفاع ماشین را پایین آورد و شکل کوپه فراری را حفظ کرد.

ماشین در نمایشگاه خودروی تورین در سال ۱۹۸۰ رونمایی شد و با اینکه استقبال عمومی از آن بسیار خوب بود، انزو فراری از ساخت آن صرف نظر کرد. با این حال این خودرو الهام بخش طرح‌های آینده پینین فارینا از جمله پژو ۴۰۵ بود.

پینین فارینا یک سال خودرو را به نمایشگاه‌های مختلف برد و سپس آن را در گاراژ خود نگهداری کرد. ماشین بعد به ژاک سوارتز، مدیر تیم اتومبیلرانی بلژیکی اکوری فرانکوشامپ و دوست صمیمی انزو فراری فروخته شد. او در سال ۲۰۰۸ خودرو را به مالک کنونی آن فروخت.

با اینکه پینین یک خودروی کامل بود اما تنها به عنوان یک کانسپت ساخته شد و امکان حرکت نداشت. مالک کنونی ماشین با  کمک مائورو فورگیه‌ری، مدیر فنی سابق فراری پینین را به یک موتور دوازده سیلندر فراری ۵۱۲ بی بی مجهز کرد. این موتور ۴.۹ لیتری ۳۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد. نیروی این موتور با جعبه دنده پنج سرعته فراری ۴۰۰ جی‌تی به چرخهای عقب منتقل می‌شد.

ماشین یک بار در سال ۲۰۱۱ برای فروش گذاشته شد اما خریداری برایش پیدا نشد.

بعد از پینین، پینین فارینا چند فراری ۴۵۶ چهار در به سفارش شاهزاده جفری بولکیا در برونئی و مشتریان دیگر ساخت. گفته می‌شود شاهزاده شش فراری را هر یک به قیمت یک و نیم میلیون دلار خرید.