یک هفته مانده به نمایشگاه خودروی ژنو، دی اس اولین شاسی‌بلند اروپایی خود را رونمایی کرد. دی اس ۷ همچنین اولین مدل از نسل جدید خودروهایی است که دی اس قرار است در چند سال آینده به بازار کند.

گروه پژو-سیتروئن، برند دی اس را حدود هفت سال پیش با هدف ساخت ماشین‌های لوکس‌تر و گرانتر سیتروئن ایجاد کرد. دی اس کمتر از دو سال پیش از سیتروئن جدا شد و به عنوان یک برند لوکس مستقل به سومین ضلع مثلث خودروسازی گروه پژو-سیتروئن تبدیل شد.

تاکید دی اس بر لوکس‌بودن و شیک بودن به سبک فرانسوی است. مدل جدید هم با همین ایده طراحی شده است. تعریف دی اس از لوکس بودن چیزی بین سادگی و سردی آلمان‌ها و شلوغی و پراحساس بودن ژاپنی است. در دی اس ۷ می‌توان سطوحی شبیه لکسوس را با نسبت‌بندی آئودی دید. طراحان دی اس سعی کرده‌اند با ظریف‌کاری برای باارزش‌تر بودن این خودرو از دیگر محصولات پژو-سیتروئن تاکید کنند.

دی اس ۷

چراغهای سه‌بعدی

از جمله این جزییات چراغ‌هاِ مخصوصا چراغ‌های سه بعدی ال‌ائی‌دی در عقب است. جلوپنجره بزرگ آب کروم کاری شده و آرم بزرگ دی اس در جلو، اعتماد به نفس زیادی به خودرو می‌دهد. لوکس‌بودن خودرو در اتاق هم نمایان است. در ساخت بخش‌ها مختلف خودرو از مواد لوکس استفاده شده است و دی اس در پاسخ به انتقاد‌ها، در سری جدید مدلهایش دو نمایشگر دوازده اینچی در داشبورد قرار داده است.

برخلاف باور اکثر تحلیلگران که دی اس ۷ را رقیبی برای آئودی کیو۵ و ب ام و اکس۳ میبینند، سخنگوی دی اس هنگام رونمایی خودرو در پاریس گفت این مدل قصد دارد خریداران آئودی کیو۳، ب ام و اکس۱ و مرسدس-بنز جی‌ال‌ای و رنج‌روور ایووک را به خود جلب کند.

دی اس ۷ بر روی پلتفرمی مشترک با پژو ۳۰۰۸ و اُپل «گرندلند اکس» ساخته می‌شود و با شش قوای محرکه مختلف به خریداران عرضه خواهد شد. دو موتور دیزل با ۱۳۰ و ۱۸۰ اسب بخار و سه موتور بنزینی با قدرت ۱۳۰، ۱۸۰ و ۲۲۵ اسب بخار و یک موتور هیبرید-الکتریکی دو دیفرانسیل که دی اس می‌گوید ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

سقوط در بازار

دو جعبه دنده شش سرعته دستی و هشت سرعته اتوماتیک هم برای دی اس ۷ در نظر گرفته شده است. این خودرو در کارخانه پژو-سیتروئن در مولوز فرانسه و شنژن چین ساخته می‌شود.

قدیمی بودن ترکیب مدلهای کنونی دی اس فروش را کم کرده است. در سال ۲۰۱۶ فروش شانزده درصد نسبت به سال قبل کمتر شد و به ۸۶ هزار دستگاه رسید. کاهش در اروپا ۱۴.۷ درصد و در جنوب شرقی آسیا و چین ۲۴.۸ درصد بود.

مدیران پژو-سیتروئن، دستکم در ظاهر از این سقوط پریشان نیستند. آنها می‌گویند ساخت یک برند لوکس زمان می‌برد و باید برای موفقیت صبر کرد. قرار است از سال ۲۰۱۷ شبکه فروش و خدمات دی‌اس به طور کامل از سیتروئن جدا شود و دی اس امیدوار است شاسی‌بلند جدید خریداران را با دی اس آشتی دهد. آینده این شاسی بلند در موفقیت یا شکست دی اس تعیین کننده خواهد بود.