چهل سال پس از عرضه اولین مدل هشت سیلندر موتور وسط ۳۰۸ جی‌تی‌بی، فراری برگ تازه‌ای از این سری از مدلهایش را ورق زد. ۴۸۸ جی‌تی‌بی، جدیدترین مدل موتور وسط این کارخانه برای اولین بار از موتور توربو استفاده خواهد کرد. این موتور با حجم کمتر، قدرت بیشتر و آلایندگی کمتری تولید می‌کند و مصرف سوخت ان کمتر است.

مدل هشت سیلندر موتور وسط فراری در حال حاضر «۴۵۸ ایتالیا» است که ارزان‌ترین و پرفروش‌ترین مدل این کارخانه است. حدود نیمی از فروش کل این کارخانه در سال گذشته از این مدل بوده است. تولید ۴۵۸ تابستان آینده به پایان می‌رسد و به جای آن عرضه ۴۸۸ جی‌تی‌بی از پاییز آغاز خواهد شد.

فراری پیش از این در مدل «کالیفرنیا تی» از موتور توربو استفاده کرده بود و ۴۸۸ دومین مدل این کارخانه با موتور توربو است. حجم این موتور ۳.۹ لیتر است و ۶۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که ۹۹ اسب بخار از ۴۵۸ ایتالیا بیشتر است. 

این نیرو کافی است تا سرعت فراری ۱۳۷۰ کیلوگرمی را در سه ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. ۴۸۸ جی‌تی‌بی برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۸.۳ ثانیه زمان نیاز دارد. حداکثر سرعت ماشین هم ۳۳۰ کیلومتر در ساعت است.

این عملکرد، فراری جدید را از نزدیک‌ترین رقیبش مک‌لارن «۶۵۰‌اس» پیش می‌اندازد. اگرچه مک‌لارن اعلام کرده همزمان با رونمایی از این فراری در نمایشگاه ژنو، مدل جدیدی به نام «۶۷۵ ال‌تی‌» رونمایی خواهد کرد که از فراری سریع‌تر و قوی‌تر است.

۴۸۸ جی‌تی‌بی در مرکز طراحی فراری در مارانلو طراحی شده است. ماشین در نگاه اول  بسیار به ۴۵۸ شبیه است. اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دید که ۴۸۸ با الهام از سوپرکار لافراری تغییرات عمده‌ای کرده است. تمام بخش جلوی ماشین از جمله چراغ‌ها عوض شده است. حفره روی در گودتر شده و بخش پشت خودرو هم شبیه به مدل «اسپشیاله» ۴۵۸ است. این تغییرات به گفته فراری باعث شده فشار عمودی هوا بر روی خودرو پنجاه درصد بیشتر شود.

داخل خودرو هم تغییر عمده‌ای نکرده و تنها برای راحت‌تر کردن استفاده راننده از دگمه‌ها اصلاحاتی در آن انجام شده است. از جمله ورودی‌های هوا بزرگتر و شیب‌دار تر شده و ستون وسط هم نسبت به ۴۵۸ عرض کمتری دارد. بیشتر کنترل‌ها مانند مدل ۴۵۸ روی فرمان خودرو قرار دارد و طراحی گرافیک سیستم اینفوتینمنت یا اطلاعات-سرگرمی خودرو هم جدید است.

فراری اعلام کرده تا سال ۲۰۲۱ بیست درصد از میزان آلایندگی دی اکسید کربن خودروهایش کم کند. تنها راه حل برای رسیدن به این هدف استفاده از موتورهای توربو است. فراری همچنین می‌تواند با این روش با موتورهایی با حجم کمتر، قدرت بیشتری تولید کند.

با استفاده از موتور توربو، فراری  رکوردی تازه در تولید دی اکسید کربن و مصرف سوخت ثبت کرده است. ۴۸۸ جی‌تی‌بی ۱۱.۴ لیتر بنزین در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند و میزان تولید دی اکسید کربن آن ۲۶۰ گرم در هر کیلومتر است.

قیمت فراری جدید هنوز اعلام نشده اما بدون شک از قیمت دویست هزار یورویی ۴۵۸ گران‌تر خواهد بود.