پس از انتشار تصاویری از نسل جدید اپل آسترا که به صورت استتار شده در حال آزمایش بود، طراحان هفته نامه انگلیسی اتواکسپرس این طرح را از ظاهر خودروی جدید منتشر کرده‌اند. 
نسل جدید اپل آسترا که با خودروهایی نظیر فورد فوکوس، پژو ٣٠٨ و فولکس واگن گلف رقابت می‌کند قرار است در سال ٢٠١۵ به بازار عرضه شود. براساس پیش بینی‌ها ظاهر اپل آسترا با الهام از کانسپت مونزا کوپه طراحی شده است که سال گذشته در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآمد. 
آنچه از روی عکسهای مخفی که تاکنون منتشر شده مشخص است این است که نسل جدید آسترا بزرگ‌تر از مدل کنونی خواهد بود. کاپوت ماشین کشیده‌تر است و خودرو عضلانی‌تر به نظر می‌آید. خط پهنی هم در عکس‌ها دیده می‌شود که در پهلوی ماشین از پنجره جلو تا عقب ماشین کشیده شده است. 

اپل برای رقابت با موتور اکوبوست یک لیتری فورد، آسترای جدید را به موتوری سه سیلندر یک لیتری مجهز خواهد کرد. گفته می‌شود این موتور قادر است ١١۴ اسب بخار نیرو تولید کند. به جز این، موتورهای ۱.۶ لیتری آسترا هم به روز خواهد شد. 
عکسهایی که تاکنون از آسترا منتشر شده است مدل پنج در هچ بک آسترا را نشان می‌دهد. اپل علاوه بر این مدلهای دو در، استیشن و در برخی بازار‌ها سدان آسترا را هم به بازار عرضه خواهد کرد.