اپل عکس‌ و اطلاعاتی از کانسپتی منتشر کرده که قرار است در نمایشگاه فرانفکورت رونمایی کند . این کانسپت با نام مونزا تازه‌ترین و شاید آخرین تلاش اپل برای تغییر هویت مارک آلمانی و نجات از یک دهه ضرر مالی است. 
اپل ممکن است از این کانسپت به عنوان مبنایی برای ساخت یک کوپه دو در بزرگ در ابعاد آئودی ای۵ استفاده کند. اما فعلاً مدیران این کارخانه می‌گویند هدف مونزا «نمایش دیدگاه اپل به آینده صنعت خودرو است.»
کانسپت ۴۶۹۰ میلی‌متری توسط مارک آدامز، مدیرا طراحی اپل که یک انگلیسی است طراحی شده است.  از ظاهر خودرو می‌توان دید که او چهره فعلی خودروهای اپل که در سال ۲۰۰۸ با اپل اینسیگنیا معرفی شد، را مبنا قرار داده و آن را یک قدم به جلو برده است. 
سطوح سیال بیشتر، خطوط دقیق‌تر و خطی عمیق‌تر در کنار خودرو از ویژگی‌های اصلی فلسفه جدید طراحی خودروهای اپل است. برای اینکه بر آینده‌نگر بودن مونزا تأکید شود این کانسپت با درهایی بزرگ که به سمت بالا باز می‌شوند ساخته شده است. ارتفاع ماشین تنها ۱۳۱۰ میلی‌متر است که آن را اسپرت‌تر نشان می‌دهد. با این حال کف ماشین نسبت به یک خودروی معمولی به زمین نزدیک‌تر است و به همین دلیل فضای بالای سر راننده بسیار زیاد است و صندوق عقب ماشین هم با ۵۰۰ لیتر فضا کاملاً جادار است. 

نیروی محرکه ماشین نسخه بهتری از ترکیبی است که در اپل آمپرا هیبرید به کار گرفته شده است. اپل هنوز اطلاعاتی درباره عمل‌کرد ماشین با این قوای محرکه منتشر نکرده است. تنها گفته شده که قوای محرکه مونزا ترکیبی از یک موتور سه سیلندر یک لیتری توربو و یک موتور الکتریکی است. 
به جای داشبورد یک نمایشگر بزرگ در تمام بخش جلوی ماشین قرار داده شده است که بر حسب نیاز و با استفاده از ۱۸ پروژکتور ال‌ائی‌دی اطلاعاتی را که راننده و سرنشینان به آن نیاز دارند را نمایش می‌دهد. این سیستم از طریق صوتی یا با دکمه‌هایی که روی فرمان قرار دارد کنترل می‌شود. 
اپل در سه سال گذشته یازده مدل جدید یا به‌روز شده را به بازار عرضه کرده است و به شدت تلاش می‌کند جلوی ضرردهی این کارخانه را بگیرد. این شاخه اروپایی جنرال موتورز و خواهرخوانده‌ انگلیسی‌اش، واکسهال، از سال ۱۹۹۹ تا کنون ۱۸ میلیارد دلار ضرر کرده است. 

جنرال موتورز دو سال و نیم پیش و در بهبوهه ورشکستگی مالی قصد داشت اپل را بفروشد. ماگنا، قطعه‌ساز کانادایی با همکاری یک گروه روسی هم آماده خرید بود اما در نهایت جنرال موتورز تصمیم گرفت اپل را نگه دارد و با تغییراتی در ساختار عملیاتی این کارخانه آن را متحول کند. در چارچوب همین برنامه بود که برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم یک کارخانه‌ خودروسازی در آلمان تعطیل شد. 
در دو سال و نیم گذشته اپل پنج مدیر عوض کرده است. آخرین مدیر کارل-توماس نیومن است که با برنامه‌ای به نام «درایو ۲۰۲۲» می‌خواهد ضرردهی اپل را تا سال ۲۰۱۶ به صفر برساند، خودروهایی لوکس‌تر به بازار عرضه کند و برند اپل را در بازار بازتعریف کند. 
همه این اهداف در کانسپت مونزا گنجانده شده است و این خودرو شاید آخرین تلاش برای نجات اپل باشد که از سال ۱۹۲۹ تاکنون بخشی از جنرال موتورز بوده است.