اپل/واکسهال با انتشار عکس‌هایی از تازه‌ترین مدل خود به نام ادم (Adam)، اعلام کرده این سوپرمینی جدید را برای مشتریان شهرنشینی ساخته است که اهل مد روزند. 
این خودروی سه در  برای چهار سرنشین جا دارد، نامش را از اسم کوچک بنیانگذار اپل گرفته و قرار است به طور رسمی در نمایشگاه پاریس رونمایی شود و از ماه ژانویه به بازار خواهد آمد.  
اپل می‌گوید در این ماشین تازه‌ترین تکنولوژی‌ها در اختیار خریداران خواهد بود. از جمله یک سیستم اینفوتینمنت* که به تلفن‌های با سیستم عامل آندروید یا آیفون وصل می‌شود و می‌توان با آن از برنامه‌هایی که به اینترنت احتیاج دارد استفاده کرد. 
کارل فردریش استراک، مدیر اپل می‌گوید «ادم پتانسیل رشد مارک ما را بسیار بیشتر می‌کند. ما از اینکه توانستیم با این ماشین مد روز، مهندسی عالی آلمانی را به این بخش از بازار خودرو بیاوریم احساس غرور می‌کنیم.»

ادم ابتدا با دو موتور ۱.۲ لیتری با قدرت‌های ۷۰ و ۸۷ اسب بخار، و یک موتور ۱.۴ لیتری با قدرت ۱۰۰ اسب بخار عرضه می‌شود. همه موتورها به طور استاندارد با سیستم روشن/خاموش اتوماتیک** و  جعبه دنده پنج سرعته دستی عرضه می‌شود. 
اپل می‌گوید کمی بعد از آغاز فروش خودرو یک موتور دیزلی با تزریق سوخت مستقیم و توربو شارژ و دنده اتوماتیک شش سرعته هم به این گروه اضافه خواهد شد.
با ۳۷۰۰میلی‌متر طول و فاصله بین دو محور ۲۳۱۱ میلی‌متری، مهمترین رقیب ادم  فیات ۵۰۰ و مینی است. به همین دلیل اپل تا حد زیادی تلاش کرده خریداران بتوانند مانند این دو رقیب در کلاس A خودرو، تغییرات زیادی روی هر مدل سفارش دهند و با قراردادن امکانات اضافی، خودروی خود را با سلیقه شخصی  تغییر دهند. اپل می‌گوید هیچ‌ ماشینی در این کلاس را نمی‌توان به اندازه آدم با سلیقه مشتری تغییر داد. 
سیستم پارک اتوماتیک و هشدار درباره خطر در نقاط کور خودرو هم از جمله امکانات قابل سفارش در این خودرو است. 
این خودرو در کارخانه اپل در آیزن‌آخ در آلمان ساخته می‌شود.

* اینتوتینمنت ترکیبی از دو کلمه انگلیسی Information  و Entertainment، به سیستم‌های جدیدی در خودرو گفته می‌شود که راننده با آن می‌تواند علاوه بر استفاده از نقشه و خدمات اطلاعاتی دیگر، سیستم صوتی و تصویری ماشین را هم کنترل کند.

 ** سیستم روشن/خاموش اتوماتیک سیستمی است که موتور برای صرفه‌جویی در مصرف بنزین هنگام توقف به طور خودکار خاموش می‌شود و دوباره هنگام حرکت روشن می‌شود.