اپل تابستان آینده مدل جدیدش «کارل» را به بازار عرضه خواهد کرد. کارل یک هچ بک کوچک است که با قیمتی زیر ده هزار یورو با خودروهایی نظیر هیوندای آی١٠ و ستروین سی١ رقابت خواهد کرد. 
کارل در کنار مدلهای آدام و کورسا خانواده ماشینهای کوچک اپل را تکمیل می‌کند. اپل معتقد است با نداشتن ماشینی در این محدوده قیمت، بسیاری از خریداران را از دست می‌دهد و به همین دلیل عرضه کارل را بسیار مهم می‌داند. 
کارل قرار است در کره جنوبی ساخته شود و از آنجا به اروپا فرستاده خواهد شد. با توجه به اینکه شورلت دیگر در بازار اروپا حاضر نیست، این خودرو به راحتی جای خالی مدلی نظیر شورلت اسپارک را در بین محصولات جنرال موتورز پر می‌کند. جنرال موتورز که مالک هر دو برند شورلت و اپل است، می‌خواهد همه خریداران در اروپا که تاکنون مشتری شورلت بودند را به سمت مدلهایی مشابه در اپل سوق دهد تا این کارخانه آلمانی را دوباره به سوددهی برگرداند. 
کارل یک هچ بک پنج در با طول ٣۶٨٠ میلی متر است. با اینکه کمی از اپل آدام کوتاه‌تر است اما داخلش جای بیشتری دارد. برخلاف آدام که گران‌تر و به دنبال خریدارانی در رده‌های مینی و فیات ۵٠٠ است، کارل به دنبال مشتری‌هایی است که ماشینی ارزان و ساده می‌خواهند. 

برای کاهش هزینه‌های تولید، کارل ابتدا فقط با یک موتور یک لیتری سه سیلندر بنزینی به بازار عرضه می‌شود. این موتور الان بر روی آدام سوار می‌شود و بدون توربو ۷۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. 
کارل به سیستم اینفوتینمنت جدید اپل به نام «اینتلی لینک» مجهز می‌شود که اپ‌های خود را برای سیستم‌عامل iOS و اندروید دارد. این خودرو همچنین به طور استاندارد به سیستم کمک برای حرکت در سربالایی یا «هیل استارت» و کنترل ایستایی مجهز است. این سیستم به راننده کمک می‌کند تا ماشین را در مسیرهای لیز کنترل کند. سیستم‌های دیگری نظیر هشدار خارج شدن از خطوط جاده و گرم‌کن صندلی‌های جلو و فرمان را هم می‌توان برای کارل سفارش داد. 
کارل نام یکی از پسرهای آدام اپل گرفته شده که در سال ۱۸۶۲ در تاسیس این کارخانه نقش موثری داشت. به نظر بخش بازاریابی اپل، این نام علاوه بر این سابقه تاریخی، کوتاه و به یادماندنی است و به خوبی ارزش‌های اپل را منعکس‌ می‌کند. ارزشهایی که به گفته تینا مولر، مدیر بازاریابی کارخانه اپل را خودرویی «آلمانی، احساسی و در دسترس» معرفی می‌کند. واکسهال هم برای این خودرو نام «ویوا» را برگزیده که بین سالهای ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۹ از آن استفاده می‌کرد. 
اپل می‌خواهد تا سال ۲۰۱۶ دوباره به سوددهی برسد. این شاخه اروپایی جنرال موتورز تنها در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۳۰۵ میلیون دلار ضرر کرد که از پارسال بیشتر است.