اُپل عکس و مشخصات مدل جدید موکا را منتشر کرد. شاسی بلند کوچک اُپل قرار است چند هفته دیگر در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود و از پاییز سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

طراحان اُپل با کاپوت و گلگیرهای تازه تغییر زیادی در ظاهر ماشین ایجاد کرده‌اند. چراغ‌ها هم نو شده است و اُپل به صورت سفارشی چراغ‌های ال‌ائی‌دی هوشمند روی این مدل نصب می‌کند که با آن خودرو بسیار لوکس‌تر به نظر می‌آید. به جلوپنجره هم دو بال کروم اضافه شده که در دو طرف آرم اُپل قرار گرفته است و از این به بعد امضای تازه مدلهای اُپل و خواهر‌خوانده انگلیسی‌اش واکسهال است.

اپل موکا

برای تکمیل هویت تازه موکا، چراغ‌های روز مانند ابرو در بالای چراغ‌های نصب شده است تا موکا را کاملا از دیگر خودروها متمایز کند. سپر خودرو هم تازه است و در عقب ماشین هم چراغ‌ها و سپر تغییر کرده است.

اُپل تصاویر موکا اکس را منتشر کرده است. حرف اکس نماد تازه‌ای برای شاسی‌بلندهای اُپل است که از مدلهای معمولی اسپرت‌ترند.

طراحی داخل خودرو به طور کامل عوض شده است. داشبورد جدید با نمایشگر هفت یا هشت اینچی (سفارشی) شبیه به داشبورد مدل جدید آسترا است. لمسی بودن نمایشگر باعث شده داشبورد خلوت‌تر باشد.

موکا یک موتور جدید هم از آسترا به امانت گرفته است. نیروی این موتور ۱.۴ لیتری ۱۵۲ اسب بخاری از طریق جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. موتور به فن‌آوری روشن-خاموش یا سیستم خاموش شدن خودکار موتور هنگام توقف مجهز است و نیرویش به هر دو محور منتقل می‌شود. این موتور بنزینی به موتور ۱.۶ لیتری و ۱.۸ کنونی اضافه می‌شود. دو موتور دیزل هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است که با سه قدرت مختلف به خریداران عرضه می‌شود.

اپل موکا

اُپل دوربین‌های ماشین را عوض کرده و حالا این دوربین‌ها تصاویر را با وضوح بیشتری ضبط می‌کنند. سیستم‌های خواندن علائم راهنمایی و دیگر فن‌آوری‌های کمک به راننده هم بهتر شده یا به خودرو اضافه شده‌اند.

اُپل مدل موکا را در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه کرد. این خودرو در کارخانه‌های جنرال موتورز در کره‌جنوبی، چین و اسپانیا تولید می‌شود. شورلت ترکس و مدل لوکس‌تر بیوک آنکور هم براساس این خودرو در خانواده جنرال موتورز ساخته می‌شود. نسل کنونی این خودرو در ایران و به قیمت ۱۵۷ میلیون تومان فروخته می‌شود.