عصمت چه‌ویک، طراح اهل ترکیه، با الهام از شیوه تازه ب ام و در طراحی مدل‌های جدیدش، طرحی از ب ام و سری هشت کشیده است. 
ب ام و سری هشت بین سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۹، بهترین مدل کارخانه آلمانی بود. ب ام و، طراحی ماشین را دز سال ۱۹۸۶ شروع کرد و ماشین را در نمایشگاه فرانکفورت سال ۱۹۸۹ رونمایی کرد. در طراحی این ماشین برای اولین بار از برنامه کامپیوتری CAD استفاده شد. این خودرو با کمک شبیه‌سازی نرم‌افزار CAD و آزمایش‌های تونل باد، ضریب آیرودینامیک بسیار خوبی داشت. برای طراحی و ساخت ماشین، یک میلیارد و پانصد میلیون مارک آلمان هزینه شد و  اولین خودروی سواری بود که در آن قدرت موتور دوازده سیلندر با یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شد. 
با این حال، مشکلات اقتصادی جهان در اوایل سال‌های نود میلادی و افزایش قیمت سوخت باعث شد تا فروش این ماشین چندان زیاد نباشد. در کل کمی بیش از ۳۱ هزار دستگاه از مدل‌های مختلف سری هشت در جهان فروخته شد و ب ام و بعد از ده سال تولید آن را متوقف کرد و مدلی جایگزین آن نکرد. 

عصمت چه‌ویک، که طرح‌هایش را با نام CVKDesign در سایت فیس بوک گذاشته، درباره ایده خود از جایگزین سری هشت به سایت جی‌تی اسپریت می‌گوید این ماشین را برای رقابت با مرسدس بنز سری CL طراحی کرده است. 
به نظر این طراح ترک، سری شش ب ام و نمی‌تواند به خوبی با CL رقابت کند. او همچنین می‌گوید ماشین را طوری طراحی کرده که حتی بتواند با ماشین‌های بنتلی و رولزرویس هم رقابت کند. به نظر چه‌ویک سری هشت ب ام و، ماشین افسانه‌ای دهه نود میلادی بود و او با هدف بازسازی چنین افسانه‌ای در قرن تازه، این خودرو را طراحی کرده است.