امیر وزیری: هیوندای ایده‌هایی از نسل‌ بعدی خودروهای لوکسش را در قالب کانسپت «HCD-14 جنسیس» در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشت. 
فروش مدل‌های لوکس جنسیس و ایکوس هیوندایی در آمریکا در پنج سال گذشته از شش هزار دستگاه به حدود ۳۸ هزار دستگاه رسیده است. گرچه این تعداد هنوز دربرابر مارک‌های آلمانی نظیر مرسدس بنز کلاس S و ب ام و سری ۵ ناچیز است، اما هیوندای این رشد را نشانه خوبی از حرکتش به سمت بخش لوکس بازار می‌بیند. این مسیری است که خودروسازان کره‌ای دو سالی است آغاز کرده‌اند. همانقدر که کیا به دنبال تبدیل شدن به یک فولکس‌واگن کره‌ای است، هیوندایی هم تلاش می‌کند پا جای پای آئودی بگذارد.
با اینکه نام جنسیس بر این کانسپت گذاشته شده اما قرار نیست نسل بعدی جنسیس براساس آن ساخته شود. مدیر بخش آمریکای هیوندای در گفتگویی با مجله موتورترند گفته نسل بعدی جنسیس که سال آینده در نمایشگاه دیترویت رونمایی خواهد شد، بیشتر حال و هوای «آلمانی» دارد و کمتر به این کانسپت شبیه است. 

هیوندایی اما می‌گوید کانسپت جدیدش ایده‌هایی از خودروهای لوکس آینده این کارخانه را نمایش می‌دهد. به این ترتیب و با توجه به ظاهر این کانسپت به نظر می‌رسد هیوندای در حال بررسی ساخت یک چهار در کوپه شبیه به آئودی A7 و مرسدس بنز CLS باشد.
الهام بخش طرح این کانسپت، که در استودیوی هیوندای در کالیفرنیا طراحی شده است، سطوح سنگ‌های قیمتی است و هیوندایی فلسفه طراحی این ماشین را «ظرافت سیال با فلز مذاب» نامیده است.
جلوپنجره بزرگ در قسمت جلوى این ماشین و چراغ هاى بزرگ، در پشت مهمترین نشانه‌های بصری این خودرو است. نمای پهلوی ماشین هم با سطوح ساده و بزرگ ساخته شده است. 
اگزوزهاى سرامیکى ماشین کمک میکنند تا حداکثر گشتاور در دور موتور پایین فراهم شود. چرخ هاى بزرگ آن از ترکیب آلیاژ هاى سبک وزن و فیبر کربن، درها از جنس آلومینیوم ساخته شده است و درهاى عقب شبیه به رولزرویس باز می‌شود.

داخل ماشین با ترکیبی از چرم و چوب و با رنگ قهوه اى و کرم طراحى شده است. در کنسول جلو جا براى آیپد و لیوان جا دارد و فرمان هم از جنس چرم و فیبرکربن است. سیستمی هم در ماشین قرارداده شده که با رصد مسیر نگاه راننده دکمه‌های روی داشبور را فعال می‌کند. هیوندای می‌گوید این تکنولوژی باعث می‌شود حواس راننده بیشتر به رانندگی معطوف شود.  
موتور این کانسپت هشت سیلندر پنج لیترى با تزریق مستقیم سوخت است. برای کاهش مصرف سوخت، این موتور به سیستم متغیر زمانبندى سوپاپ ها مجهز شده است. جعبه دنده این ماشین هشت سرعته نیمه اتوماتیک است و دسته‌های تعویض دنده مانند ماشین‌های مسابقه‌ای پشت فرمان قرار دارد. هیوندای می‌گوید  سرعت ماشین در کمتر از پنج ثانیه  از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رسد.