چند روز بعد از انتشار خبر علاقه رنو به خرید سهمی از پارس خودرو، ایران خودرو اعلام کرد برای تولید مدل کویئد، شاسی‌بلند جدید رنو با این کارخانه فرانسوی «به نتیجه» رسیده و این کارخانه آماده است رنو را به جای پژو به عنوان شریک اصلی خود بپذیرد. 
هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو می‌گوید برای تولید سالانه صد و پنجاه هزار دستگاه کویید برنامه‌ریزی می‌شود و این مدل قرار است رقیبی برای پراید باشد. 
کوئید خودروی جدید رنو برای بازار هند است که قرار است با ماشین‌های پرفروش این بازار نظیر سوزوکی آلتو رقابت کند. این ماشین بر روی پلتفرم مشترکی با مدل داستر ساخته می‌شود. طول آن ۳.۶ متر و عرضش ۱.۵۸ متر  است و احتمال داده می‌شود موتوری ۸۰۰ سی‌سی بنزینی داشته باشد. 
درباره رنو کوئید {اینجا} بیشتر بخوانید
چند روز پیش یک مدیر رنو-نیسان به خبرگزاری رویترز گفته بود که برای عرضه کویید به بازار ایران توافق شده. ژرار دتوریت، از معاونان نیسان-رنو گفته بود «خودرویی که برای بازار ایران در نظر گرفته شده، توجه شرکای ایرانی را به خود جلب کرده چون مطابقت زیادی با نیازهای خریداران در این بازار دارد»
دتوریت همچنین گفت «شرکت رنو به جز این خودرو هنوز هیچ تصمیمی برای مدل‌های جدید برای بازار ایران و یا اینکه این خودروها در کجا مونتاژ شوند نگرفته است.» اما آقای یکه‌زارع می‌گوید ایران خودرو برای تولید مدلهای کپچر و کلیو هم با رنو به نتیجه رسیده است. 
از سوی دیگر سایپا هفته گذشته اعلام کرد، رنو در تلاش است تا کمتر از نصف سهام کارخانه پارس خودرو را بخرد. با این ترتیب رنو یا قصد دارد با هر دو کارخانه همکاری کند و یا خودروسازان ایران در رقابتی با یکدیگر، برای تاثیرگذاری بر طرف مذاکره و رقیب، بخش‌هایی از مذاکرات خود با این کارخانه فرانسوی را به رسانه‌ها اطلاع می‌دهند.