در حالی که فروش محصولات ایران خودرو با قیمتی بیشتر از سال قبل و اضافه شدن ۳۰۰ هزار تومان به عنوان نرخ جدید بیمه و مالیات بر ارزش افزوده آغاز شده، فروش محصولات سایپا، پارس خودرو و بهمن در سال جدید متوقف شده است.
اسفند سال قبل کمیته قیمت‌گذاری خودرو با متوسط افزایش ۶ درصدی قیمت برخی خودروهای داخلی موافقت کرد، اما پس از گذشت چند روز این مصوبه توسط هیئت دولت لغو شد.
با وجود لغو مصوبه کمیته قیمت‌گذاری خودرو برای افزایش قیمت خودروهای داخلی، به نظر می‌رسد ایران خودرو برای برخی از مدل‌هایش قیمت‌های جدیدی به نمایندگی‌های خود ابلاغ کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس قیمت هر دستگاه تندر۹۰ فول ۱۷ میلیون و ۸۷ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ حدود ۱۶ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل V8 معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین قیمت هر دستگاه پژو پارس ۱۹ میلیون و ۱۴۲ هزار تومان، پژو ۴۰۵ معادل ۱۴ میلیون و ۹۲۲ هزار تومان تعیین شده است.
سمند EF7 بنزینی هم به قیمت ۱۷ میلیون و ۱۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. قمیت هر دستگاه سمند ELX نیز ۱۹ میلیون و ۴۲۱ هزار تومان و قیمت سمند معمولی نیز ۱۴ میلیون ۵۶۷ هزار تومان تعیین شده است.
برای پژو ۲۰۷ آی نیز قیمتی به نمایندگی های فروش اعلام نشده و فعلا فروش این خودرو متوقف است.
اما سایپا هنوز قیمتی به نمایندگی‌های خود ابلاغ نکرده و در حال حاضر هیچ تقاضایی برای خرید خودرو از مشتریان پذیرفته نمی‌شود. محمدی، مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های سایپا نیز در این مورد به خبرگزاری فارس گفت «تاکنون دستورالعملی برای فروش خودرو به ما ابلاغ نشده است.»
آقای محمدی اضافه کرد «اواخر سال گذشته قیمت تیبا ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۱ با ترمز ضد قفل ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۱۱ با ترمز ضد قفل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.»
در حال حاضر علاوه بر توقف فروش محصولات سایپا، فروش محصولات گروه بهمن  و پارس خودرو نیز  متوقف شده است و دستورالعملی برای فروش خودرو به نمایندگیهای این گروه خودروسازی ابلاغ نشده است. 
مدیران گروه خودروسازی بهمن اواخر سال گذشته مدارک خود را برای دریافت مجوز افزایش قیمت به کمیته قیمت‌گذاری خودرو ارائه کردند که ظاهراً با توجه به عدم تصمیم‌گیری نهایی در این مورد، همچنان فروش خودرو توسط نمایندگی‌های این گروه خودروساز متوقف است.