ایران خودرو همزمان با برگزاری نمایشگاه خودروی مشهد، زمان عرضه و قیمت محصولات جدید فرانسوی خود را اعلام کرد. به گفته یکی از مدیران ایران خودرو پژو ۳۰۱ با قیمت بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۸ با حدود قیمت ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان و شاسی بلند ۲۰۰۸ با قیمت بین ۷۵ تا ۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

مصطفی خان کرمی، معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو میگوید تولید و عرضه پنج مدل پژو در ایران قطعی شده است و علاوه بر مدلهای ۳۰۱، ۲۰۸ و ۲۰۰۸، سدان بزرگ ۵۰۸ و مدل ۳۰۸ هم توسط ایران خودرو عرضه خواهد شد.

به گفته آقای خان کرمی قیمت مدلهای ۵۰۸ و ۳۰۸ هنوز برآورد نشده است اما احتمالا ۵۰۸ با حدود قیمت ۱۶۰ تا ۱۸۵ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

نمایشگاه مشهد

۲۰۰۸ مدل اول

اولین مدل جدیدی که عرضه می‌شود، مدل ۲۰۰۸ است که به گفته مدیر «ایکاپ»، شرکت مشترک ایران خودرو و پژو، از اسفند ماه و سهم ۲۰ درصد ساخت داخل ساخته خواهد شد. محمدرضا معتمد می‌گوید در یک سال سهم ساخت داخل خودرو به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

پژو ۳۰۱ هم به گفته مدیران ایران خودرو در نیمه اول سال ۱۳۹۶به بازار خواهد آمد و ۵۰۸ هم تا پایان سال ۹۶ به بازار عرضه خواهد شد.

رنو کیلو، محصول دیگری که قرار است توسط ایران خودرو ساخته شود، هم با قیمت ۷۲ تا ۸۵ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد. این مدل همراه با رنو کپچر و تندر-۹۰ فیس‌لیفت به تدریج طی امسال و سال آینده تولید و عرضه خواهد شد.

سابقه ایران خودرو در اعلام قیمت و زمان عرضه محصولاتش به بازار چندان خوب نیست و به احتمال زیاد این خودروهای جدید هم با تاخیر و احتمالا با قیمتی گران‌تر فروخته خواهد شد.

ikco-dena peugeot-206 peugeot-208-02 renault-captur