با مشخص شدن نام شرکت‌کنندگان در مزایده باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، ایران خودرو و سایپا برای خرید دو باشگاه پا پیش گذاشتند. شرکت سرمایه‌گذاری سمند وابسته به ایران خودرو با پیشنهاد ۲۹۰ میلیارد تومان تنها خریدار باشگاه استقلال است و شرکت نیوان ابتکار وابسته به سایپا هم با قیمتی مشابه یکی از سه متقاضی خرید باشگاه پرسپولیس است.

اعلام حضور خودروسازان در مزایده دو باشگاه فوتبال ایران با واکنش منفی قطعه سازان روبرو شد. آرش محبی نژاد، دبیر «انجمن صنایع همگون نیرو محرکه و قطعه‌سازی ایران» دوشنبه ۲۸ اردیبهشت گفت خودروسازان ایرانی برای خرید استقلال و پرسپولیس تحت فشار هستند و «چگونه خودروسازان را مجبور می‌کنند ۲۹۰ میلیارد تومان برای خرید سهام یک باشگاه پرداخت کنند وقتی که آنها ۴۵۰۰ میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکارند.» {+}

دو خودروساز ایران با باشگاه‌داری بیگانه نیستند و هر دو با باشگاه‌های پیکان و سایپا سالها‌ است در رشته‌ها مختلف ازجمله فوتبال حضور دارند. مشخص نیست در صورتی که این دو مالکیت استقلال و پرسپولیس را هم برعهده بگیرند چه برسر باشگاه‌های پیکان و سایپا خواهد آمد.

کاریکاتور روزنامه خبرورزشی از مزایده استقلال و پرسپولیس

آقای محبی نژاد از فشار بر خودروسازان انتقاد کرد و گفت «به عنوان مثال در گذشته ایران خودرو و سایپا را مجبور کردند بروند در سوریه خط تولید بزنند. آن هم در شرایطی که حجم تولید آنها چهار برابر مصرف این کشور بود. بنابراین خصولتی (خصوصی و دولتی) اداره کردن خودروسازان از مشکلاتی است که البته روی قیمت خودرو اثر میگذارد»

شرکت سرمایه‌گذاری سمند تاکنون فعالیت ورزشی نداشته اما از موسسات مشهور در بورس تهران است. این شرکت از زیرمجموعه های ایران خودرو است که در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد. خرید و فروش سهام، اوراق مشارکت، اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار، بازارسازی و بازارگردانی سهام شرکت‌های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو و سایر شرکت‌ها و مؤسسات پذیرفته شده در بورس از جمله فعالیت های سرمایه گذاری سمند است.

تقاضای شرکت نیوان ابتکار هم با سوالهایی در رسانه‌ها روبرو شده است. در گزارشی که در سایت خبرآنلاین منتشر شد، سود نیوان ابتکار در سال ۱۳۹۲ حدود ۹ میلیارد تومان اعلام شده بود و در سال ۱۳۹۳ بیش از ۱۵ میلیارد تومان زیان عملیاتی اعلام کرده است. خبرآنلاین پرسیده بود با این شرایط مالی چطور نیوان ابتکار می‌تواند از پس هزینه ۲۹۰ میلیارد تومانی باشگاه و خرج‌های بعدی آن برآید. {+}

منتقدان واگذاری دو باشگاه به خودروسازان می‌گویند با توجه به شبه دولتی بودن خودروسازان ایران، واگذاری این باشگاه‌ها به آنها در حقیقت خصوصی‌سازی واقعی نیست و دولت باشگاه‌ها را از خودش به خودش می‌فروشد.

تقاضای خرید استقلال در حالی از سوی ایران خودرو مطرح شده که این شرکت اخیراً درخواست افزایش ۳۰ درصدی قیمت محصولاتش را به شورای رقابت ارائه کرده است تا از این طریق بتواند بخشی از هزینه تولیدش را جبران کند. هزینه‌ای که از بخش‌های مختلف اعم از دستمزد، قیمت انرژی و سود تسهیلات بانکی ناشی می‌شود. سود تسهیلاتی که به دلیل کمبود نقدینگی، از سیستم بانکی اخذ شده است.

دو شرکت استیل آذین و بهنام پیشرو کیش هم در مزایده باشگاه پرسپولیس حاضرند و رقم پیشنهادی آنها از سایپا بیشتر است. البته رییس سازمان خصوصی سازی که برگزارکنند ه این مزایده است می‌گوید «ارائه بالاترین پیشنهاد به معنای برنده شدن نیست و اهلیت متقاضیان باید مورد تایید قرار گیرد.»

تقاضای شرکت استیل آذین در دور پیش مزایده به دلیل نداشتن اهلیت رد شد. این شرکت برای خرید پرسپولیس ۳۳۲ میلیارد تومان پیشنهاد داده است. رقم پیشنهادی شرکت بهنام پیشرو کیش ۳۲۹ میلیارد تومان است. این چهارمین مزایده سازمان خصوصی‌سازی برای فروش دو باشگاه مطرح تهران است.

نتیجه این مزایده حداکثر تا یکشنبه آینده اعلام می‌شود.