اینفینیتی یک کوپه کاملا جدید را جایگزین مدل جی۳۷ خود کرد. مدل جدید که براساس سدان کیو۵۰ ساخته شده با نام جدید کیو۶۰ به بازار عرضه خواهد شد.

کارلوس گون، مدیر گروه خودروسازی رنو-نیسان این خودرو را در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرد. ظاهر خودرو با کانسپتی که اینفینیتی دو سال پیش در دیترویت نمایش داد فرق چندانی ندارد. جلوپنجره آشنای کیو۵۰ با بدنه کوپه مواج، خوابیده ، عضلانی و آماده جهشی همراه شده که در نگاه اول اسپرت بودن خودرو را به رخ می‌کشد.

قطعات آب کروم کاری شده و جزییاتی مثل چراغ‌های ال ائی دی بر لوکس بودن خودرو تاکید می‌کند و نکات ظریفی مانند شیشه مثلثی عقب آن را از ماشین‌های مشابه آلمانی متمایز می‌کند. چرخهای ماشین به صورت استاندارد ۱۹ اینچی است و می‌توان چرخهای ۲۰ اینچی هم برای کیو۶۰ سفارش داد.

اینفینیتی کیو۶۰

برای اولین بار اینفینیتی کوپه خود را به سه موتور مختلف عرضه می‌کند. یک موتور دو لیتری توربو چهار سیلندر با قدرت ۲۰۸ اسب بخار و یک موتور سه لیتری توربو که با دو قدرت متفاوت ۳۰۰ و ۴۰۰ اسب بخار روی خودرو سوار می‌شود. هر سه مدل جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک دارند. اینفینیتی اطلاعاتی درباره توانایی‌های فنی خودرو نظیر حداکثر سرعت و شتاب ماشین منتشر نکرده است.

طول ماشین ۴۶۸۳ میلی‌متر، عرضش ۱۸۵۰ میلی‌متر، و ارتفاعش ۱۳۵۸ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور خودرو هم ۲۸۵۰ میلی‌متر است. مدل اسپرت به طور استاندارد به سیستم فنربندی پیشرفته‌ای مجهز می‌شود که از طریق کامپیوتر فنرها را کنترل می‌کند و می‌توان از طریق این نرم افزای فنربندی را در شش حالت مختلف استاندارد، جاده برفی، اکو، اسپرت و اسپرت پلاس تنظیم کرد. حالت ششم به راننده این اختیار می‌دهد تا به سلیقه خود فنربندی را تنظیم کند.

اتاق بسیار به کیو۵۰ شبیه است. اینفینیتی از عایق بیشتر استفاده کرده تا صدا کمتر شود. برای کاهش صدا از یک سیستم کنسل کردن  صدا استفاده شده که هنگام حرکت صداها باد را از بین میبرد. سیستم صوتی مارک بوز با سیزده بلندگو هم به صورت استاندارد روی همه مدلها عرضه می‌شود.

اینفینیتی کیو۶۰

با اینکه فروش کوپه به نسبت سدان کمتر است اما این مدل برای اینفینیتی مخصوصا در بازار آمریکای شمال مهم است. این کارخانه می‌خواهد مدل کیو۵۰، مهمترین مدل خود را، برای خریداران جذاب تر کند. کارلوس گون در صحبت‌هایش هنگام رونمایی کیو۶۰ گفت این کوپه به اینفینیتی کمک می‌کند رکورد فروش خود در سال ۲۰۱۵ را بشکند.

اینفینیتی در سال ۲۰۱۵ دویست و ۱۵ هزار و ۲۵۰ خودرو فروخت که ۱۴ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ بود. بیشتر از صد و سی هزار دستگاه آن در بازار آمریکا فروخته شد.

رقابت در بازار کوپه‌های کوچک با آمدن کیو۶۰ داغتر شد. اکنون مرسدس بنز با کلاس سی کوپه و ب ام و با سری ۴ رقبای اصلی هستند. آئودی به زودی مدل ای۵ را به بازار عرضه می‌کند که از محبوب‌ترین کوپه‌های موجود در بازار است و لکسوس هم مدل آر سی کوپه را در برنامه تولید دارد.