اینفینیتی عکسی از کانسپت خود در نمایشگاه پاریس منتشر کرده و می‌گوید این خودرو چهره مدلهای آینده این کارخانه را نمایش می‌دهد. کانسپت Q80 یک چهار در کوپه است و نشان می‌دهد اینفینیتی مدلی برای رقابت با مرسدس بنز CLS، آئودی A7 و ب ام و سری ۶ گرن کوپه خواهد ساخت. 
Q80 با ۵۰۵۲ میلی‌متر طول حدود پنج سانتی‌متر از Q70 بزرگترین مدل کنونی اینفینیتی کشیده تر است. عرض ماشین ۲۰۲۷ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۳۵۰ میلی‌متر است که آن را از Q70 پهن‌تر و کوتاه‌تر کرده است. 
اینفینیتی با رونمایی از این کانپست پروژه مفصل خود برای ورود همزمان به بازار خودروهای لوکس بزرگ و کوچک را آغاز می‌کند. این کارخانه پیش‌تر با رونمایی از کانسپت‌های کوچک‌تر، تمایل خود به عرضه مدلهای لوکس کوچک را نشان داده بود. 
هدف این پروژه این است که در چند سال آینده تعداد مدلهای اینفینیتی به ده مدل برسد و این کارخانه بین پنج تا هشت سال آینده به یک بازیگر اصلی در بازار خودروهای لوکس تبدیل شود. 
این پروژه توسط یوهان دی نیسچن و در طی دو سال مدیریت او بر اینفینیتی شکل گرفت. او اما از تابستان امسال به مدیریت کادیلاک انتخاب شده است. فرد دیگری که در پروژه احیای اینفینیتی نقش داشت، اندی پالمر، مدیر نیسان بود که او هم حالا به آستون مارتین رفته است. 
جزییات زیادی از مدلی که قرار است براساس کانسپت کیو۸۰ ساخته شود در دست نیست. اما براساس گفته‌های مدیران اینفینیتی به احتمال زیاد این خودرو بر روی شاسی مرسدس بنز ساخته می‌شود و موتور آن شش سیلندر با قدرت بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ اسب بخار خواهد بود. اینفینیتی می‌گوید قوای محرکه این کانسپت هیبرید است که نشان می‌دهد مدل تولیدی هم به احتمال زیاد با یک قوای محرکه هیبرید ساخته خواهد شد. 
اینفینیتی و مرسدس بنز در چند پروژه جهانی با یکدیگر همکاری می‌کنند. از جمله قرار است با هم کارخانه‌ای در مکزیک بسازند که مدلهای هر دو مارک را در کنار هم بسازد. 
اینفینیتی می‌خواهد مشتریانی را جلب کند که طراحی ماشین‌های لوکس آلمانی برایشان یکنواخت است. این تاکید بر جسارت در طراحی می‌توان در خطوط قوی مواجی بدنه اینفینیتی دید. این کارخانه می‌گوید ترتیب چیدن صندلی‌های کانسپت کیو۸۰ برای چهار نفر به صورت ۱+۱+۱+۱ است که احتمالا هر سرنشین را در ردیفی جدا پشت سرهم قرار می‌دهد.