اتوکار: با وجود اینکه AMG سال‌ها است که رابطه بسیار نزدیکی با مرسدس بنز دارد، اما تنها هفت سال است که به طور کامل تحت مالکیت مرسدس بنز فعالیت می‌کند. 
از سال ۲۰۰۵ تا کنون، AMG مدل‌های بسیار موفقی عرضه کرده است که مهمترین آن SLS AMG است که به طور کامل توسط این کارخانه طراحی و ساخته شده و اکنون شاخص‌ترین مدل مرسدس بنز به شمار می‌آید.
اکنون، چهل و پنج سال بعد از آنکه هانس-ورنر اوفرشت و ارهارد ملچر کارشان را در مرسدس بنز رها کردند تا با تاسیس AMG موتورهای این کارخانه را در گاراژی کوچک در شهر شوابیان تقویت کنند، این کارخانه اجرای برنامه‌ای بلندپروازانه را آغاز کرده تا سهمش را از بازار خودروهای لوکس اسپرت در جهان بیشتر کند. 
فروش AMG در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار از مرز بیست هزار دستگاه گذشت و اکنون برنامه‌ای که اولاً کالنیس، مدیر فعلی AMG آنرا «عملکرد ۵۰ AMG» نامیده است، این کارخانه می‌خواهد تا سال ۲۰۱۷ میزان فروش خود را پنجاه درصد بیشتر کند. 

مهمترین خودرو در این برنامه مدل A45 AMG است. خودرویی دو دیفرانسیل که براساس سری A ساخته می‌شود و ارزانترین مدل این کارخانه خواهد بود. این مدل در کنار مدلی براساس سدان کلاس A که اکنون با نام CLA45 AMG و  نمونه استیشن CLA45 AMG  شوتینگ بریک، که در سال ۲۰۱۴ به بازار خواهد آمد، در مجموع ۲۵ درصد فروش AMG را شامل خواهد شد. 
فروش AMG مانند همه خودروسازان در اروپا رو به کاهش بوده است، اما در بازارهای دیگر جهان مدل‌هایی که براساس مرسدس بنز کلاس C، E و S ساخته می‌شود بسیار پرطرفدار است. بزرگترین بازار AMG در سال ۲۰۱۱ آمریکا بود و بعد از آن AMG بیشترین خودروها را در آلمان و چین فروخت. 
علاوه بر مدل‌هایی که این کارخانه براساس نسل جدید مرسدس بنز خواهد ساخت، AMG در تدارک ساخت مدلی به نام SLC است. {+} این خودرو برادر کوچک SLS است و قرار است با پورشه ۹۱۱ رقابت کند. شاسی این ماشین از آلومینیوم ساخته شده و سبک است و موتور آن هشت سیلندر خواهد بود. 
AMG همچنین می‌گوید میانگین تولید دی اکسید کربن مدل‌هایش را تا سال ۲۰۱۷ بیست درصد کاهش خواهد داد و یک مدل کاملاً الکتریکی از SLS را هم به بازار عرضه خواهد کرد. 

برخلاف شایعه‌هایی که درباره ساخت یک موتور شش سیلندر در AMG مطرح شده است، مدیر این خودروسازی می‌گوید موتورهای هشت‌ سیلندر امضای AMG  است و این کارخانه قصد ندارد موتور شش سیلندر را جایگزین کند. 
مهندسان AMG علاوه بر مدل‌های خود به ساخت خودروهای اسپرت مرسدس بنز هم کمک خواهند کرد. این خودروها که مارک AMG بر آن‌ها زده خواهد شد شاسی‌های تقویت شده دارند و با موتورهای بنزینی یا دیزل به بازار عرضه می‌شود. هدف مرسدس بنز از عرضه این خودروها رقابت با مدل‌های S آئودی و M Performance است که به تازگی توسط ب ام و عرضه می‌شود.
اولین مدل‌های این سری A250 Sport و C250 Sport است و بعد از آن مدل‌هایی از کلاس E، CLS ، S، M و GL هم به بازار عرضه خواهد شد.