مرسدس بزرگترین و قوی‌ترین خودروی شاسی بلند تاریخ خود را در دبی نمایش داد. در صورت استقبال از «ای‌ام‌جی  جی ۶۳ ۶در۶»، این خودرو در تعدادی محدود به بازار عرضه خواهد شد. 

گفته می‌‌شود مرسدس بنز، سری جی را ۳۴ سال پیش با پیشنهاد شاه ایران و به عنوان خودرویی نظامی ساخت. در سه دهه گذشته ظاهر خودرو کمترین تغییر را داشته است اما از نظر فنی بارها به روز شده و اگرچه ۶۵ هزار دستگاه از آن در خدمت ارتشهای جهان است اما اکنون به یک شاسی بلند لوکس با تولید محدود تبدیل شده است. 
مدل جدید این خودرو هم سابقه‌ای نظامی دارد. مرسدس بنز ابتدا مدل شش چرخ سری جی را در سال ۲۰۱۱ برای ارتش استرالیا ساخت و حالا می‌خواهد برای نمونه غیرنظامی آن با مارک ای‌ام‌جی و امکانات لوکس سری جی بازاریابی کند.  

عبور از هیچ مسیری برای این ماشین با سه دیفرانسیل، پنچ قفل دیفرانسیل الکترونیکی و چرخ‌های ۳۷ اینچی غیرممکن نیست. فاصله ماشین از زمین ۴۶ سانتی‌متر است و تا عمق یک متر می‌تواند در آب حرکت کند. 
به جای موتور شش سیلندر دیزل سه لیتری که در مدل نظامی استفاده شده، مرسدس بنز یک موتور هشت سیلندر ای‌ام‌جی با دو توربو شارژ و حجم ۵.۵ لیتر برای این خودرو انتخاب کرده است که ۵۴۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. 
مرسدس بنز شتاب و سرعت ماشین را اعلام نکرده است اما در اطلاعاتی که درباره ماشین منتشر کرده نوشته سرعت این ماشین ۵.۸۷ متری و ۳۷۷۵ کیلوگرمی در روی جاده حیرت‌انگیز است. براساس ارقام غیررسمی شتاب صفر تا صد این خودرو کمتر از شش ثانیه است و حداکثر سرعتش به طور الکترونیکی به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. 

داخل خودرو به رسم خودروهای ای‌ام‌جی با چرم و فیبرکربن تزیین شده است. ماشین برای چهار نفر جا دارد. صندلی‌های عقب به گرم‌کن و سردکن مجهز است و می‌توان آن‌ها را به طور الکتریکی تنظیم کرد. دو نمایشگر رنگی هم برای سرنشینان عقب در نظر گرفته شده است. 
مرسدس بنز قیمتی برای این ماشین اعلام نکرده اما در صورت تولید بعد از اس‌ال‌اس الکتریکی دومین ماشین گرانقیمت این کارخانه با حدود قیمت ۴۰۰ هزار یورو خواهد بود.