ای ام جی، پیش از رونمایی رسمی جدیدترین مدلش در نمایشگاه خودروی ژنو، عکس‌ها و اطلاعات مدلA45 را منتشر کرد. این خودرو اولین هچ‌بکی است که ای‌ام‌جی می‌سازد و قوی‌ترین هچ‌بکی است که تاکنون ساخته شده است. 
ای‌ام‌جی A45  با نصف قیمت، از پورشه ۹۱۱ قوی‌تر است. برخلاف دیگر مدل‌های ای ام جی،موتور A45 هشت یا دوازده سیلندر نیست. بلکه این خودرو یک موتور دو لیتری چهار سیلندر دارد. قدرت این موتور ۳۶۰ اسب بخار است و با دست ساخته می‌شود. نسبت قدرت به حجم این موتور از همه مدل‌های تولید انبوه در بازار بیشتر است. 
شتاب صفر تا صد کیلومتر ماشین ۴.۶ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به طور الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت ماشین ۶.۹ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده و خودرو از نظر میزان تولید آلاینده‌های محیط زیست استاندارد یورو ۶ دارد. رعایت این استاندارد از سال ۲۰۱۵ به بعد الزامی خواهد بود. تولید دی اکسید کربن ماشین ۱۶۱ تا ۱۶۵ گرم در هر کیلومتر است. 

سری A مرسدس بنز قبلاً هم با مارک ای ام جی عرضه شده بود اما برخلاف مدل‌های پیشین که تنها سیستم فنربندی و تزیینشان نسبت به مدل اصلی فرق داشت، A45 را می‌توان تقریباً یک خودروی جدید در نظر گرفت. سیستم دو دیفرانسیل جدید «فورماتیک» ای‌ام‌جی و جعبه دنده اتوماتیک هفت سرعته جدید هم در A45 نصب شده است. جعبه دنده را در سه حالت «بهره‌وری کنترل‌شده»، اسپرت و دستی می‌توان تنظیم کرد. سیستم ترمز‌ها هم جدید است. دیسک‌های ترمز چرخ‌های جلو ۳۵۰ میلی‌متری و دیسک‌های عقب ۳۳۰ میلی‌متری است. 
از نظر ظاهری جلوپنجره ماشین شبیه به دیگر مدل‌های ای‌ام‌جی با دو خط از مدل‌های مرسدس بنز متمایز شده است. ماشین در مجموع عضلانی‌تر و خوابیده‌تر از مدل‌های معمولی کلاس A است و در عقب هم با دیفیوزر و اگزوز‌های کروم با مدل‌های معمولی فرق دارد. 

خریداران A45 می‌توانند تزیینات فیبرکربن، رینگ‌ ۱۹ اینچی برای ماشین سفارش دهند و یک سیستم اگزوز جدید و قطعات آیرودینامیکی بیشتر برای ماشین خود سفارش دهند. 
مرسدس بنز در جستجوی خریداران جوان‌تر برای اولین بار به بازار «هچ‌بک‌های داغ» وارد می‌شود. ای‌ام‌جی می‌گوید هدفش خریداران سی تا چهل سال است. به گفته اولاً کاله‌نیوس، مدیر ای‌ام‌جی خریداران این خودرو جوانان موفقی هستند که به تکنولوژی و عمل‌کرد فنی خودروهایشان اهمیت می‌دهند. او البته می‌گوید هنگام ساخت این ماشین آن را به خریداران مدل S63، قوی‌ترین مدل ای‌ام‌جی نشان داده‌اند و نظر این خریداران نسبت به این خودرو مثبت بوده است.
ای‌ام‌جی A45 بعد از رونمایی در نمایشگاه ژنو به بازار عرضه خواهد شد. قیمت این خودرو حدود ۴۰ هزار یورو پیش‌بینی می‌شود. A45 با خودروهایی نظیر ب ام و M135i و آئودی RS3 که به زودی به بازار خواهد آمد، رقابت می‌کند.