ای ام جی، با رونمایی از یک کانسپت چهار در کوپه از تولید سومین مدل این بخش از شرکت مرسدس بنز و عرضه آن در سال ۲۰۱۹ خبر داد. این خودروی اسپرت یک موتور هیبرید با قدرت بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد داشت و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه است.

نام کانسپت «مرسدس-ای ام جی جی‌تی» است و از نظر ظاهری بسیار به مدل دو نفره جی تی شبیه است. اگرچه از نظر فنی بسیار با خودروی اسپرت کنونی ای ام جی متفاوت خواهد بود و بر روی شاسی سوار می‌شود که در نسل جدید کلاس ائی و سی مرسدس بنز ساخته شده است. این پلتفرم در نسل بعدی کلاس اس هم استفاده خواهد شد.

قوای محرکه این خودروی اسپرت چهار نفره ترکیبی از موتور هشت سیلندر چهار لیتری بنزینی ای ام جی و یک موتور الکتریکی است که چرخهای عقب را حرکت می‌دهد. به گفته توبیاش موئرز، مدیر ای ام جی ، ترکیب این دو موتور بیش از ۸۰۰ اسب بخار نیرو تولید خواهد کرد. به این ترتیب نیروی دو موتور این خودرو بیش از ۲۳۰ اسب بخار از مدل جی تی بیشتر است.

ای ام جی میگوید باتری‌های موتور الکتریکی مدل جدید بسیار سبک و بسیار قوی است و برد خودرو با قوای محرکه الکتریکی بسیار زیاد خواهد بود. مرسدس بنز چند ماهی است که از برند جدید «ائی کیو پلاس» برای خودروهای الکتریکی رونمایی کرده است و ای ام جی چهار در اولین خودرویی خواهد بود که با این برند نامگذاری می‌شود.

هنوز نام مدل جدید به طور رسمی اعلام نشده است. اما در داخل کارخانه، این خودرو با نام جی‌تی۴ و با کد اکس۲۹۰ شناخته می‌شود. این خودرو قرار است به طور غیررسمی جایگزین مدل سی‌ال‌اس استیشن شود که تولید آن با آمدن نسل جدید سی‌ال‌اس متوقف خواهد شد.

این خودرو با خودروهایی نظیر آئودی ای‌۷ و ب ام و سری ۶ گرن‌کوپه رقابت خواهد کرد و نیم‌نگاهی هم به خریداران پورشه پانامرا خواهد داشت. ای ام جی می‌گوید مدلی که به بازار عرضه می‌شود تقریبا شبیه به کانسپتی است که در ژنو به نمایش گذاشته شده است.