مرسدس بنز به زودی نمونه قوی‌تری از مدل AMG C63 را به بازار عرضه خواهد کرد. این خودرو «نمونه ۵۰۷» نام دارد و قرار است در نمایشگاه ژنو رونمایی شود. 
برای ساخت این مدل مهندسان AMG از تکنولوژی سوپرکار SLS استفاده کرده‌اند. از جمله در موتور هشت سیلندر ۶.۳ لیتری این خودرو که ۵۰۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و ۵۰ اسب بخار بیشتر از مدل قبلی است. گشتاور ماشین هم از ۶۰۰ نیوتن‌-متر به ۶۱۰ نیوتن‌-متر افزایش یافته است. 
این افزایش نیرو باعث شده شتاب ماشین یک دهم ثانیه بهتر شود. سرعت AMG C63 کوپه و سدان در ۴.۲ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. شتاب مدل استیشن ۴.۳ ثانیه است. حداکثر سرعت ماشین به طور الکترونیکی به ۲۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. 

برای افزایش عمل‌کرد سی‌۶۳ در موتور ماشین از پیستون‌های مدل اس‌ال‌اس استفاده شده و میل‌پیستون‌ها و میل‌گاردان هم از جنس سبک‌تری ساخته شده است. این تغییرات باعث کاهش ۳ کیلوگرم از وزن خودرو شده است. 
ترمز‌ها همه دیسکی است. کالیپر ترمز‌های عقب شش پیستون و کالیپر ترمزهای جلو چهار پیستون دارد. همه ترمزها به سیستم خنک‌کننده مجهزند و قرمز رنگ‌آمیزی شده‌اند 

تغییرات ظاهری شامل کاپوت آلومینیومی با دو هواکش است که برگرفته از «سری سیاه» سی‌۶۳ است. چرخ‌های ۱۹ اینچی جدیدی هم  برای این خودرو طراحی شده است. لاستیک‌های جلو ۲۳۵/۳۵ است و در عقب از لاستیک‌های ۲۵۵/۳۰ استفاده می‌شود. باله عقب در مدل‌ کوپه و سدان، دور جلوپنجره و دور چراغ‌های روز با رنگ مشکی براق تزیین شده است. چراغ‌های جلو هم تیره‌تر شده است. 
مصرف بنزین مدل‌ کوپه و سدان ۱۲ لیتر در صد کیلومتر و مدل استیشن ۱۲.۲ لیتر در هر صد کیلومتر است. مدل استیشن ۲۸۵ گرم در هر کیلومتر دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. میزان تولید دی اکسید کربن مدل‌های سدان و کوپه ۲۸۰ گرم در هر کیلومتر است. 
مرسدس بنز این ماشین را در نمایشگاه ژنو به عنوان مدل ۲۰۱۴ رونمایی خواهد کرد و فروش آن از تابستان آغاز می‌شود.