بلومبرگ: مصطفی فرهنمد، فروشنده خودرو در یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل تهران، ماه‌ها است که هیچ ماشینی به کلکسیون پورشه، ب ام و یا مرسدس بنزهای نمایشگاهش اضافه نکرده است. چون نه او و نه مشتریانش پول خرید آن‌ها را ندارند. 
تقاضا برای خودروهای اروپایی و آسیایی بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا بر ایران کاهش یافته است. دلیل آن کاهش دسترسی به ارزهای خارجی و کاهش واردات خودرو و در نتیجه افزایش قیمت این خودروها تا جایی است که اکثر ایرانی‌ها نمی‌توانند این ماشین‌ها را بخرند. 
آقای فرهمند،‌مدیر فروش شرکت نگاه شاهین (اتو تختی) در تهران می‌گوید « حدود چهار ماه است که هیچ ماشینی وارد نکرده‌ایم». او که در نمایشگاهش ۳۵ ماشین از جمله ماشین‌های کره‌ای و ژاپنی برای فروش گذاشته می‌گوید «با وضعیت فعلی ارز، قیمت این ماشین‌ها خیلی گران تمام می‌شود.»
بعد از اعمال تحریم‌ها دولت با هدف جلوگیری از خروج سرمایه، مبادلات ارزی را محدود کرد. آقای فرهنمد می‌گوید به همین دلیل فروشندگان خودرو ناگزیر شدند ارز را از بازار آزاد و با قیمتی ۶۵ درصد گرانتر از قیمت رسمی بخرند. تورم و انتظار تا سه ماه برای ترخیص از گمرک هم ریسک واردات خودرو را بیشتر کرد. 
ایران بیشتر درآمدش را از فروش نفت به دست می‌آورد و ایرانی‌ها در بهره‌مندی از لذت‌های زندگی مدرن سابقه‌ای طولانی دارند. خیابان‌های شهرهای بزرگ این کشور مملو از خودرو است و در تهران دیدن خودروهای مدرن اروپایی و آسیایی طبیعی است. برای همین شاید یک راه برای دیدن تأثیر تحریم‌های اقتصادی ایران بررسی صنعت خودرو این کشور باشد. 
پیپر لوییجی بلینی، کارشناس بازار خودرو در خاورمیانه در مؤسسه آی‌اچ‌اس اتوموتیو در میلان می‌گوید فروش خودرو در سال ۲۰۱۱ میلادی رشدی نداشت و انتظار دارد که در سال ۲۰۱۲ فروش ده درصد کاهش یابد. اطلاعات مؤسسه آی‌اچ‌اس نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۱، حدود یک میلیون چهارصد و شصت هزار خودرو در ایران فروخته شده که دویست‌هزار دستگاه از خارج وارد شده است. 
لکسوس ۱۵۱ هزار و ۴۰۰ دلاری
فروشندگان بزرگ خودرو در ایران، ماشین‌هایشان را از نمایندگی‌های خودروسازان در کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌خرند و فروشندگان کوچکتر ماشین‌های وارداتی را از اشخاص در این کشورها می‌خرند.  اما مدیران نمایشگاه‌ها می‌گویند خرید کردن از کشورهای حوزه خلیج فارس سخت شده است. 
آقای فرهمند می‌گوید قیمت ماشین‌های وارداتی در دو ماه آخر سال حدود بیست درصد افزایش یافته و فروش در طول سال گذشته با نرخی مشابه کمتر شده است.  قیمت یک لکسوس آر‌ اکس ۳۵۰ که پارسال ۱۶۰ میلیون تومان بود امسال ۱۸۵ میلیون تومان شده است. قیمت مدلی مشابه در آمریکا از ۳۹۰۷۵ دلار به بالا است. اوایل این ماه قیمت ب‌ ام‌ و اکس‌۶ از ۳۲۰ میلیون تومان به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است. 
این افزایش قیمت در حالی است که در ماه‌های اخیر بسیاری برای حفظ ارزش پول خود، ریال را با طلا و ارزهای خارجی عوض کردند. بانک مرکزی بعد از نوسان‌های شدید نرخ ارز، نرخ رسمی دلار را ۸.۵ درصد بالا برد و بعد از اینکه سیاست کنترل دستوری بازار ارز جواب نداد در روزهای پایانی سال اجازه داد تا فروشندگان ارز دلار را با نرخ روز بازار معامله کنند.
مسعود، که نخواست نام کاملش را بگوید، فروشنده خودرو در جنوب تهران است و در نمایشگاهش مرسدس بنز، ب‌ ام‌ و و لکسوس برای فروش دارد. او می‌گوید در ماه حداکثر دو ماشین می‌فروشد و فروشش از سال قبل ۲۵ درصد کمتر شده است. قیمت خودروهای ژاپنی و کره‌ای هم تحت تاثیر نرخ ارز سی تا چهل درصد گرانتر شده است. تعرفه‌ها و مالیات هم باعث می‌شود که قیمت ماشین در بازار دوبرابر شود. 
او می‌گوید «قدرت خرید مردم کمتر شده است و در شرایط تورم رکودی هستیم.»
بازگشت به دوران جنگ
اما بدشدن  وضع بازار خودروهای وارداتی به نفع خودروسازان داخلی است. ظرفیت تولید خودرو در ایران سالانه یک میلیون ششصد و پنجاه دستگاه است. این رقم بیشتر از تولید خودرو در  ایتالیا است. ایران خودرو و سایپا تولیدکننده‌های اصلی خودرو در ایران علاوه بر محصولات خود ماشین‌های کارخانه‌های خارجی نظیر سوزوکی و نیسان را هم مونتاژ می‌کند.
اما آقای بلینی می‌گوید تحریم‌ها بر خودروسازان ایران هم تأثیر داشته است. دسترسی نداشتن به منابع ارزی باعث شده این کارخانه‌ها نتوانند قطعات خود را به‌موقع سفارش دهند و به تکنولوژی خارجی دسترسی داشته باشند. برای همین ناگزیرند بدون تکیه بر دانش فنی خارجی محصولات خود را تولید کنند. 
آقای بلینی می‌گوید این کارخانه‌ها بیشتر و بهتر محصولات بومی تولید می‌کنند و اگرچه ماشین‌هایشان با ماشین‌های غربی، ژاپنی یا کره‌ای قابل مقایسه نیست اما کیفیتشان در حال بهتر شدن است. 
بهتر شدن صنعت خودرو ایران وضع بازارخودروهای وارداتی را خراب‌تر خواهد کرد. مسعود پیش‌بینی می‌کند که واردات خودرو روندی کاهشی داشته باشد و وضع شبیه دوران جنگ شود که ماشین‌فروش‌ها فقط محصولات داخلی می‌فروختند. او می‌گوید این وضعیت او را نگران می‌کند.