تیم هیسپانیا امروز به طور رسمی اعلام کرد که نرین کارتیکیان، راننده هندی، در فصل ۲۰۱۱ برای این تیم رانندگی خواهد کرد.
کارتیکیان اولین راننده هندی فرمول یک است. او اولین بار با تیم جردن در سال ۲۰۰۵ پا به مسابقات فرمول یک گذاشت و در تیم ویلیامز راننده تست کننده ماشین‌های این تیم بود.

او همچنین سابقه رانندگی در مسابقات A1GP، جام جهانی مسابقات موتوری و مسابقات ۲۴ ساعته لمان را هم دارد و پیش از بازگشتش به فرمول یک در مسابقات نازکار در بخش وانت و در  سوپر لیگ فرمولا مسابقه می‌داد.

رابطه او با تیم هیسپانیا به زمان حضورش در تیم جردن و آشنایی‌اش با کالین کولس، مدیر فعلی تیم هیسپانیا برمی‌گردد. هنگامی که کولس مدیر تیم آودی در مسابقات لمان بود کارتیکیان را به این مسابقات برد و امروز معلوم شد که سال گذشته هم از او دعوت کرده بود تا در اولین حضور تیم هیسپانیا در فرمول یک، برای این تیم رانندگی کند. پیشنهادی که از طرف کارتیکیان رد شد.

او بعد از اعلام خبر پیوستنش به تیم هیسپانیا گفت که همیشه می‌خواسته « به بهترین مسابقات اتوموبیلرانی جهان » برگردد و مطمئن است که هنوز سرعت، آمادگی و علاقه به پیروزی دراو هست.
او همچنین رانندگی در مقابل تماشاچیان هموطنش در اولین گراندپری در هند را رویایی دانست که به حقیقت تبدیل  می‌شود.

karun_chandhok

کارون چانداک به دنبال فرصتی بهتر

خبر پیوستن کارتیکیان با خبر جدایی دیگر راننده هندی هیسپانیا همراه شد. کارون چانداک که فصل پیش ده مسابقه برای هیسپانیا رانندگی کرد، اعلام کرد که قصد ندارد با این تیم فصل جدید را شروع کند.

او گفت که پیشنهاد هیسپانیا را به این خاطر رد کرده است چون با اهداف بلند مدتش سازگار نبود. چانداک گفت « رانندگی برای این تیم در سال اول توجیه داشت. اما الان من به دنبال تیمی هستم که بتواند به من در امتیاز گرفتن کمک کند.»

چانداک گفت با دو تیم دیگر در حال مذاکره است اما تا یکی دو هفته دیگر که خبر نهایی در این باره را اعلام کند، نمی‌خواهد نامی از این تیم‌ها ببرد.

برونو سنا، دیگر راننده تیم هیسپانیا در فصل گذشته هم به گفته کالین کولس فصل آینده در این تیم نخواهد بود.

برونو سنا ۲۷ ساله برادرزاده آیرتون سنا، قهرمان فقید اتوموبیلرانی است . او سال گذشته برای اولین بار با هیسپانیا به فرمول یک آمد اما به نظر نمی‌رسد شانس زیادی برای ادامه حضور در مسابقات فرمول یک داشته باشد.

در واکنش به اعلام نظر مدیر هیسپانیا، برونو سنا گفت: « ما در حال مذاکره درباره چند فرصت هستیم اما من نمی‌توانم بگویم که وضیعت آسانی پیش روی ماست. حتی نیکو هاکنبرگ هم برای پیدا کردن تیم با مشکل روبرو است. »

هیسپانیا هنوز راننده دوم خود را معرفی نکرده است.

عکس: وبسایت نرین کارتیکیان، وبسایت کارون چانداک