۵۴ سال بعد از اعلام ورشکستگی، بورگوارد (Borgward)، خودروساز آلمانی در نمایشگاه  ژنو اعلام کرد از سال آینده محصولاتش را به بازار عرضه خواهد کرد.

بورگوارد توسط «کارل بورگوارد» در سال ۱۸۹۰ تاسیس شد. بین سالهای ۱۹۱۹ تا ۱۹۶۱ بیش از یک میلیون خودرو در کارخانه‌اش در برمن، در شمال آلمان، تولید کرد. این کارخانه در دوران اوج خود پنجمین خودروساز آلمان بود و محصولاتش را با چهار برند مختلف عرضه می‌کرد اما به مشکلات مالی، کارل بوگوارد را ناگزیر به اعلام ورشکستگی کرد.

نوه او کریستین بورگوراد یک بار در سال ۲۰۰۶ تلاش کرد تا این برند را دوباره احیا کند. تلاشی که به نتیجه نرسید. بوگوارد حالا یک بار دیگر و این بار به طور رسمی بازگشت خود را به عرصه خودروسازی اعلام کرد. بورگوارد اعلام کرده اولین محصول خود را شش ماه دیگر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد کرد.

در بازگشت بورگوارد ردپایی از چین هم دیده می‌شود. گفته می‌شود کارخانه چینی «فوتون»، که در چین شریک دایملر هم است، سال گذشته حقوق معنوی برند بوگوارد را خریده است و بازگشت این خودروساز با حمایت این

کارل هاینس نوئس، مدیر بورگوارد می‌گوید این خودرو با نگاه به بازار اروپا و بازارهای تازه جهانی و «لوکس، خلاقانه و متحورانه» طراحی شده است. قرار است بعد از نمایش آن در فرانفکورت از سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شود.

آقای نوئس در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه انگلیسی «اتوکار» گفته مقر اصلی بورگوارد در اشتوتگارت آلمان خواهد بود و این کارخانه می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ تولید خود را به هشتصد هزار دستگاه خودرو در سال برساند. آقای نوئس که تجربه کار در دایملر و جنرال موتورز را دارد میگوید در فاز دوم  و تا سال ۲۰۲۵ تولید دوبرابر شده و به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

بورگوارد طراحی ماشین‌هایش را به «اینار هارادی»، طراح پیشین ساب سپرده است. در اطلاعیه‌ای که هارادی در سایت خود چاپ کرده نوشته «همزمان با احساس افتخار احساس می‌کنم چالشی سخت در پیش دارد. کار من این است که زیبایی تاریخی و برندی که زمانی به خاطر تکنولوژی برترش مشهور بود را با خودرویی مدرن، ماندگار و حتی با تکنولوژی برتر پیوند بزنم.»

اطلاعیه بورگوراد با زبانی استعاری نوشته شده است و از جزییات در آن خبری نیست. اما براساس این اطلاعایه می‌توان حدس زد که بورگوارد به استفاده از تکنولوژی برای سرنشینان توجه ویژه‌ای دارد.