با تغییر قانون در آمریکا ، دلورین، خودروساز آمریکایی دوباره مجوز ساخت ماشین مشهورش دی ام سی-۱۲ را به دست آورده است. دلورین تنها مدل این خودروساز بود که بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۳ ساخته شد و استفاده از آن در فیلم «بازگشت به آینده» آن را به یک اسطوره تبدیل کرد.

شرکت دلورین بعد از ساخت حدود ۹ هزار دستگاه در سال ۱۹۸۳ ورشکست شد. تتها محصول این کارخانه بسیار کمیاب است و نمونه‌هایی که سالم نگه داشته شده باشد بسیار کم. اما قانونگذاران آمریکایی به نجات طرفداران بسیار زیاد این خودرو آمدند.

در پایان سال ۲۰۱۵، کنگره آمریکا بستر قانونی فراهم کرد که براساس آن خودروسازان کوچک میتوانند کپی مدلهایی را بسازند که بیست و پنج سال پیش یا قبل‌تر تولید شده‌ باشند.

این برای کارخانه جدید دلورین خبری خوبی بود. شرکت جدید در تگزاس است و دارایی‌های دلورین را بعد از ورشکستگی خریده و حالا با این آگهی خبر داده که از سال ۲۰۱۷ مدل جدید دلورین را به بازار عرضه می‌کند.

هیچ جزییات فنی درباره خودروی جدید داده نشده است اما احتمالا دوباره این خودرو موتوری شش سیلندر با حدود قدرت ۳۰۰ تا ۴۰۰ اسب بخار خواهد داشت و قیمتش حدود صد هزار دلار پیش‌بینی می‌شود. برخی رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند که این موتور شش سیلندر احتمالا از یک خودروساز ژاپنی تامین خواهد شد و برخی هم پیش‌بینی می‌کنند یک مدل با موتور هشت سیلندر آمریکایی هم ساخته شود.

آخرین بار، ۳۴ سال پیش بود که دلورین با این آگهی در بازار حاضر بود که در سال ۱۹۸۲ پخش شد. تفاوت دیدگاه بازاریابی و ساخت آگهی به خوبی در این دو تبلیغ که بیش از سه دهه با هم فاصله دارند کاملا مشهود است و تنها چیزی که در این دو یکسان است، خودروی اسپرت آمریکایی است که به زودی دوباره به بازار خواهد آمد.