میتسوبیشی در پنج سال آینده هر سال یک شاسی بلند جدید به بازار عرضه خواهد کرد. این خودروها در کلاس شاسی بلندهای کوچک، متوسط و بزرگ وارد خواهند شد و کارخانه ژاپنی می‌خواهد با این شاسی‌بلندها هویت خود را از نو تعریف کند.

میتسوبیشی می‌خواهد با این مدلهای جدید به عنوان سازنده شاسی‌بلندهای الکتریکی شناخته شود و به این ترتیب بخشی خاص از بازار را از آن خود کند.

پنج شاسی بلند جدید میتسوبیشی شامل مدلی کوچک به اندازه نیسان جوک، یک مدل بزرگ‌تر از میتسوبیشی ای‌اس‌اکس و نسل جدید آوتلندر و بالاخره دو مدل بزرگ پاجرو و پاجرو اسپرت است.

کانسپت میتسوبیشی

اولین محصول جدید و شاید مهمترین محصول جدید، شاسی بلندی است که قرار است سال آینده و براساس کانسپت «اکس آر-پی‌اچ‌ائی‌وی ۲» عرضه شود. میتسوبیشی این کانسپت را پارسال در نمایشگاه ژنو معرفی کرد.

خودرویی که براساس آن ساخته می‌شود، شاسی بلند متوسطی است که از ای اس اکس بزرگتر است. قوای محرکه آن ترکیبی از یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی ۱۶۱ اسب بخاری است که تنها ۴۰ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. میتوبیشی این خودرو را همزمان با ای اس اکس تا سال ۲۰۲۰ تولید می‌کند و از آن به بعد آن را جایگزین ای اس اکس خواهد کرد.

کانسپت میتسوبیشی

خودروی بعدی رقیب الکتریکی نیسان جوک است که براساس کانسپتی ساخته می‌شود که امسال در نمایشگاه ژنو نمایش داده شد. کارخانه می‌گوید این شاسی بلند پنج در است و با هربار شارژ کامل تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. زمان عرضه این خودرو سال ۲۰۱۸ اعلام شده و در کنار قوای محرکه الکتریکی، با موتورهای دیزل و بنزینی هم ساخته می‌شود.

میتسوبیشی می‌خواهد بازار مارکش را به عنوان سازنده خودروهای الکتریکی بشناسد و وظیفه معرفی این هویت جدید بر عهده این خودروی کوچک گذاشته شده است.

مدیر میتسوبیشی در بریتانیا به هفته نامه اتواکسپرس گفته «مردم ما را به عنوان سازنده شاسی بلندهای دو دیفرانسیل می‌شناسند. فکر میکنم در حال حرکت به سمتی هستیم که به عنوان سازنده خودروهای الکتریکی شناخته شویم. هنوز به آنجا نرسیده‌ایم اما با مدل آوتلندر پی‌اچ‌ائی‌وی در این مسیر حرکت میکنیم. ما به هویتی خواهیم رسید که هیچ خودروسازی نتواند با ما برابری کند. هویتی که خریدار ما را به عنوان سازنده شاسی بلندهای دو دیفرانسیل با قوای محرکه الکتریکی بشناسد. هیچ کس دیگری اینطور خود را تعریف کند.»

آوتلندر جدید حدود چهار سال دیگر به بازار خواهد آمد. مانند آوتلندر کنونی این خودرو علاوه بر موتورهای عادی یک هیبرید خواهد بود. احتمالا این خودرو پنج نفره است تا جا را برای شاسی بلندهای بزرگتر باز کند.

تکه های آخر پازل دو مدل جدید پاجرو اسپرت و پاجرو خواهد بود. میتسوبیشی امسال مدل جدیدی از «پاجرو اسپرت» را براساس وانت ال۲۰۰ به بازار عرضه کرده است و میگوید این خودرو، که هم با ظرفیت پنج نفر و هم با ظرفیت هفت نفر ساخته می‌شود، یکی از بهترین ماشین‌ها در کلاس خود برای آفرود است.

کانسپت میتسوبیشی

اما به نظر می‌رسد با اینکه شانزده سال از عمر مدل پاجرو میگذرد، میتسوبیشی عجله‌ای برای معرفی نسل جدید این خودرو ندارد. قرار بود نسل جدید پاجرو در سال ۲۰۱۸ عرضه شود اما مدیر میتسوببشی پارسال در نمایشگاه توکیو گفت این کارخانه فعلا به ساخت مدل کنونی ادامه می‌دهد. او البته معرفی نسل جدیدی از پاجرو را در آینده رد نکرد و احتمال داده می‌شود در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مدلهای جدید پاجرو و پاجرو اسپرت به بازار عرضه شود.

میتسوبیشی می‌گوید این خودرو اگرچه عمر زیادی دارد اما هنوز پیر نشده است. واقعیت این است که فروش این مدل آنقدر زیاد نیست و با این حجم از فروش، سرمایه‌گذاری برای نسل جدید را نمی‌تواند توجیه کند. به همین دلیل میتسوبیشی ابتدا بر خودروهایی تمرکز کرده است که فروش بیشتری دارند.

میتسوبیشی در نمایشگاه ژنو امسال فیس لیفتی از مدل میراژ را نمایش داد. فروش این خودرو هم زیاد نیست از ۳۱ هزار دستگاه خودرویی که میتسوبیشی امسال می‌خواهد بفروشد تنها ۱۵۰۰ دستگاه میراژ است. با این حال میتسوبیشی میراژ را برای نسل بعدی آن نگه داشته و می‌خواهد وقتی نسل بعدی این خودرو را با قوای محرکه الکتریکی به بازار عرضه کرد، مشتریان این نام را به یاد داشته باشند.