با بازیهای ضعیف تیم فوتبال منچس‌تر یونایتد، حمایت مالی ششصد میلیون دلاری شورلت از این تیم با برنامه‌های این خودروساز آمریکایی فاصله زیادی گرفته است. 
معامله این دو برند توسط جوئل ایوانیک، مدیر وقت بازاریابی شورلت در پایان فصل ۲۰۱۲ امضا شد. در آن زمان بازیهای منچس‌تر یونایتد را که در لیگ بر‌تر انگلستان در صدر بود ۶۴۳ میلیون خانه در ۲۱۲ کشور جهان تماشا می‌کرد. این تیم همچنین در بازیهای لیگ قهرمانان اروپا هم ۳۶۰ میلیون خانوار را به تماشای خود می‌نشاند. 
شورلت در اروپا چندان به دنبال مشتری نبود و بیشتر هدفش جلب نگاه خریداران در کشورهای آسیا و اقیانوسیه بود. آمار نشان می‌داد که نیمی از حدود ۶۶۰ میلیون طرفدار منچس‌تر یوناتید در کشورهای این حوزه زندگی می‌کنند و همین باعث جلب توجه بیشتر شورلت شد. 
اما در عمل برنامه‌های شورلت آنطور که قرار بود پیش نرفت و گفته می‌شود ایوانیک همزمان با رفتن سر الکس فرگوسن از منچس‌تر یونایتد از شورلت اخراج شد. 
با رفتن فرگوستن، دیوید مویز، سرمربی اورتون جای او را در تیم گرفت و منچس‌تر یونایتد در لیگ بر‌تر انگلستان به مسیر پردست انداز و پر حاشیه‌ای افتاد. 
منچس‌تر یونایتد حالا در لیگ بر‌تر هفتم است و نشانه‌ای از بهتر شدن وضعیت این تیم تا پایان فصل دیده نمی‌شود. منچس‌تر در صورتی که نتواند خود را تا مکان چهارم بالا بکشد، شانس حضور در لیگ قهرمانان را هم از دست می‌دهد و مجبور است در بهترین حالت در لیگ‌های اروپایی پایین‌تر بازی کند. در دنیای تبلیغات و حمایت مالی از تیم‌های ورزشی، چنین وضعیتی یک خودکشی برای شورلت به حساب می‌آید. 
این قرارداد برای شورلت برگشت پذیر نیست و آرم این کارخانه تا سال ۲۰۲۱ با این باشگاه همراه خواهد بود. با سقوط منچس‌تر یونایتد در جدول لیگ بر‌تر این تیم کمتر در معرض بینندگان جهانی است. با تصمیم جنرال موتورز شورلت بازار اروپا را ترک کرده تا جای بیشتری برای اپل و واکسال باز شود و به این ترتیب همراهی این مارک با تیم انگلیسی در بازارهای اروپایی چندان برایش مهم نیست. 
دو سال پیش شورلت ششصد میلیون دلار برای حرکت رو به اوج با منچس‌تر یونایتد سرمایه گذاری کرد و حالا در سقوط آزاد با این تیم همراه شده است.