کریس اوانز، مجری سری جدید برنامه تاپ گیر (تخت گاز) در پایان پخش سری اول از دوره جدید این برنامه تلویزیونی، استعفا کرد. او استعفای خود را با یک توییت اعلام کرد.

«از برنامه تاپ گیر کنار میرم. همه تلاشم را کردم اما گاهی این هم کافی نیست.» «احساس میکنم کنار رفتنم بهترین کمک به هدف [برنامه] است.»

تعداد بینندگان سری جدید تاپ گیر نسبت به گذشته بسیار کمتر بود و دیشب در آخرین قسمت تنها ۱.۹ میلیون نفر این برنامه را تماشا کردند.

اوانز بعد از رفتن سه مجری مشهور تاپ گیر در تابستان گذشته به این برنامه پیوست. خروج جنجالی جرمی کلارکسون از برنامه به رفتن جیمز می و ریچارد هموند، دو مجری دیگر منجر شد و بی‌بی‌سی برای ساخت سری جدید به کریس اوانز اعتماد کرد.

او پیش از این به خاطر برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی دیگر در بی‌بی‌سی شهرت زیادی داشت. او بعد از آمدن به تاپ گیر تعداد مجریان برنامه را به شش نفر افزایش داد و از جمله مت لابلان، هنرپیشه مشهور آمریکایی را هم به تاپ گیر آورد.

توییت کریس اوانز

انتقاد از سری جدید

با آغاز پخش سری جدید موج انتقاد‌ها از برنامه بالا گرفت و بازار شایعه‌ها درباره رابطه سرد اوانز و لابلان داغ شد. گزارش شده بود هنرپیشه آمریکایی تهدید کرده بود که در صورت ادامه حضور اوانز از برنامه خواهد رفت.

گفته می‌شود بی‌بی‌سی در حال مذاکره با لابلان برای حضور در سری دوم برنامه است.

کریس اوانز قراردادی سه ساله با بی‌بی‌سی برای تاپ گیر داشت. گفته می‌شود بی‌بی‌سی همچنان قصد داشت با او همکاری کند، اما ناخرسندی او از واکنش منفی رسانه‌ها باعث شد تصمیم به استعفا بگیرد.

او پیش از آغاز کارش به عنوان مجری برنامه گفته بود توقع دارد هر قسمت از سری جدید تاپ گیر دستکم پنج میلیون بازدیدکننده داشته باشد. در غیر این صورت مایوس خواهد شد.

در ۲۲ فصلی که تاپ‌گیر با اجرای جرمی کلارکسون تهیه می‌شد، تعداد بیننده‌ها هرگز از دو میلیون کمتر نشد و همزمان با تصادف بسیار خطرناک ریچارد هموند، بیش از هشت میلیون بیننده داشت.

بی‌بی‌سی اعلام کرده قصد ندارد مجری تازه‌ای به برنامه بیاورد. به این ترتیب احتمالا مت لابلان مجری اصلی برنامه خواهد شد. فیلمبرداری سری جدید از شهریور آغاز می‌شود.