با اعلام اشکال در سطح تولید دی اکسید کربن در ۸۰۰ هزار خودروی فولکس واگن، این شرکت بحران زده دوباره گرفتار بحرانی تازه شد. 
فولکس واگن اعلام کرده است بعد از یک بررسی داخلی متوجه «نامنظم‌» بودن سطح تولید دی اکسید کربن در موتورهایش شده است. این کارخانه می‌گوید بعد از انجام آزمایش‌های استاندارد فهمیده میزان تولید دی اکسید کربن و مصرف سوخت موتورهایش بیشتر از آن میزانی است که رسما اعلام شده است. 
به گفته کارخانه آلمانی این اشکال بیشتر در موتورهای دیزل بوده اما برخی موتورهای بنزینی هم با این مشکل روبرو هستند. این موتورها روی مدلهای فولکس‌واگن، اشکودا، آئودی و سئات سوار شده است. 
تنها چند هفته از برملا شدن تقلب فولکس‌واگن در موتورهای دیزلش می‌گذرد. رسوایی که به تغییرات عمده در مدیریت کارخانه منجر شد و ضرر بسیار زیادی را به این کارخانه وارد کرد. حالا فولکس واگن تخمین زده است که مشکل تازه هم تا دو میلیارد یورو خرج روی دستش بگذارد. 
فولکس واگن باید برای فراخوان یازده میلیون دستگاه خودروی دیزل خود شش میلیارد و هفتصد میلیون یورو هزینه کند. این خودروها به نرم افزاری مجهز بود که هنگام آزمایش میزان آلایش فعال میشد و در نتیجه این آزمایش تقلب می‌کرد. 
سهام فولکس از دو ماه پیش که بحران گریبان فولکس واگن را گرفت تا امروز یک سوم ارزش خود را از دست داده است و با اعلام خبر امروز باز هم ارزش آن کاهش یافت. 
هنوز معلوم نیست اشکال تازه در موتورهای فولکس واگن براساس اقدامی آگاهانه در کارخانه بوده یا نه، اما در حالی که کارخانه هنوز دست به گریبان بزرگترین رسوایی تاریخ خود است، یک بحران مشابه ضربه سنگینی اعتبار این کارخانه می‌زند. 
از سوی دیگر اما برخی معتقدند شفاف بودن فولکس‌واگن در اعلام اخبار مربوط به این بحران باعث می‌شود مصرف‌کنندگان و تصمیم‌گیران باور کنند فولکس‌واگن در تغییر رفتار خود جدی است و در بلند مدت باعث خواهد شد اعتماد به این مارک دوباره برگردد. 
هزینه‌های ادامه چنین بحرانی برای فولکس واگن جبران ناپذیر خواهد بود. تا الان تخمین زده می‌شود فولکس‌واگن در چند سال آینده مجبور شود برای عبور از این بحران ۲۸ میلیارد یورو هزینه کند. اگر این هزینه‌ها بیشتر شود، فولکس‌واگن ناچار است بخشی از کارخانه‌های گروه خودروسازی خود را بفروشد تا بتواند پول لازم را به دست آورد.