در حاشیه نمایشگاه خودروی پاریس و با حضور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارلوس گون، مدیر رنو، این شرکت با سازمان گسترش و نوسازی قرارداد همکاری امضا کرد.

براساس این قرارداد رنو یک کارخانه در ایران خواهد خرید و یک مرکز مهندسی و خرید برای «حمایت از قطعه‌سازان» ایجاد خواهد کرد. این شرکت همچنین مراکز فروش و خدمات پس از فروش مستقل خود را در ایران خواهد داشت.

وزیر صنعت می‌گوید مذاکره برای امضای این قرارداد ده ماه طول کشید. آقای نعمت‌زاده گفت «این قرارداد به صورت ۶۰ درصد رنو و ۴۰ درصد طرف ایرانی در دو فاز پیش بینی شده است. به نحوی که در فاز اول تولید ۱۵۰ هزار خودرو در سال و در فاز دوم ۳۰۰ هزار خودرو تولید می شود در مجموع با احتساب قراردادهای قبلی مانند ال ۹۰ و ساندرو حجم تولید این شرکت در ایران به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.»

دو مدل سیمبل و داستر جدید اولین محصولات این کارخانه است که از سال ۲۰۱۸ به بازار ایران عرضه خواهد شد.

رنو همزمان با امضای قراردادش با ایران اعلام کرد فروش محصولاتش در سال ۲۰۱۵ و بعد از برداشته شدن تحریم‌ها ۵۶ درصد افزایش یافته است. این کارخانه در این سال ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در ایران فروخت.

بیشتر بخوانید

چرا خودروسازان ایرانی به رنو کارخانه نمی‌فروشند؟

چانه زنی ایران خودرو و سایپا بر سر کوئید

کوئید، کلید قفل حضور رنو در ایران

کارلوس گون: رنو آماده گسترش حضورش در ایران است

داستان پرفراز و نشیب رنو در ایران

قیمت رنو ساندرو استپ‌وی اعلام شد

قیمت محصولات وارداتی رنو در ایران

سرنوشت کوئید همچنان نامعلوم

از ابتدا قصد رنو داشتن کارخانه مستقل بود. اما این درخواست با مخالفت خودروسازان ایرانی مواجه شد که نمی‌خواستند در بازار ایران رقیبی تازه داشته باشند.

رنو همچنین برای ساخت مدل کوئید با هر دو خودروساز ایران در حال مذاکره است. کویید خودرویی ارزان است و با حدود سی میلیون تومان، هر خودروسازی بتواند امتیاز تولید آن را بگیرد انحصار بازار خودروهای ارزان را در کشور در دست خواهد داشت.

در حال حاضر سایپا با پراید این انحصار را دارد و بسیار امیدوار است بتواند با گرفتن امتیاز کوئید، همچنان سهم اصلی را در بازار حفظ کند. از طرف دیگر گفته می‌شود ایران خودرو شرط همکاری با رنو را گرفتن امتیاز ساخت کوئید اعلام کرده است.

به نظر می‌رسد حالا که خودروسازان ایران و دولت به حضور رنو رضایت داده‌اند، تکلیف کوئید هم به زودی روشن خواهد شد. از آنجا که سایپا در صورت گرفتن کوئید پراید را از رده خارج خواهد کرد، بعید نیست این رنوی هندی به سایپا داده شود.