سباستین فتل، قهرمان چهار دوره پیاپی فرمول یک با یک قرارداد سه ساله به تیم فراری پیوست. با آمدن او به جمع سرخ پوشان ایتالیایی، فرناندو آلونسو در پایان این فصل از این تیم خواهد رفت. 
پیوستن راننده آلمانی به فراری تنها چند دقیقه بعد از تایید رسمی جدایی آلونسو از این تیم اعلام شد. فتل ۲۷ ساله همزمان با اعلام این خبر گفت «وقتی بچه بودم شوماخر در ماشین قرمز فراری از نظرم بزرگترین بت بود. فرصت رانندگی یک فراری برایم افتخار بینهایت بزرگی است.»
مارکو ماتیاکی، مدیر تیم فراری با اعلام خبر پیوست فتل به این تیم گفت «اسکودریا فراری تصمیم گرفت تا به جوان‌ترین قهرمان تاریخ فرمول یک اطمینان کند.»
«سباستین فتل ترکیبی از شادابی و تجربه است. او با خود روحیه‌ای تیمی را خواهد آورد که در کنار رایکنون برای غلبه بر مشکلات پیش روی ما ارزش زیادی خواهد داشت. هدف ما این است که هر چه زودتر در مسابقات پیشتاز شویم»
آخرین بار، کیمی رایکونن توانست در سال یک ۲۰۰۷ با تیم فراری در فرمول یک قهرمان شود.
آلونسو به احتمال زیاد به تیم مک‌لارن خواهد رفت. او هنوز دو سال دیگر با فراری قرارداد دارد اما دو طرف برای جدایی او از تیم به توافق رسیدند. 
آلونسو در این باره گفت «تصمیم سختی بود اما از ابتدا تا انتها با دقت همه جوانب در آن بررسی شد.». او در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ با رنو قهرمان فرمول یک شد و از سال ۲۰۱۰ برای فراری رانندگی کرد. او یازده بار با ماشین فراری در مسابقات پیروز شده است.
«عشق من به فراری مهم‌ترین موضوعی بود که در نظر داشتم.» «بدون شک از پنج سال گذشته بهترین خاطرات را دارم و احساس میکنم با ترک تیم نه از دوستانم بلکه از خانواده‌ام جدا میشوم.»
با اینکه آلونسو نتوانست با فراری قهرمان شود، اما حضورش در این تیم موفق بود. او در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ با فاصله اندکی قهرمانی را به سباستین فتل واگذار کرد و در دو فصل گذشته با ماشین نه چندان خوب فراری نتایج خوبی گرفت. 
سباستین فتل با وجود چهار بار قهرمانی هنوز به اندازه آلونسو در فرمول یک اعتبار ندارد. او حالا این فرصت را پیدا کرده که در تیمی رانندگی کند که قهرمان دوران کودکی‌اش با آن به پرافتخارترین راننده فرمول یک بدل شد. حالا فتل این فرصت را دارد تا با تکرار قهرمانی‌اش در فراری اعتبار خود در فرمول یک را بیشتر کند. 
با اینکه همه می‌گویند مقصد بعدی آلونسو مک‌لارن است اما این تیم هنوز تصمیم نهایی خود را برای ترکیب رانندگانش در فصل آینده اعلام نکرده است. مک‌لارن گفته ده روز دیگر و اول دسامبر خواهد گفت که کدام یک از دو راننده فعلی‌اش را نگه می‌دارد. 
هنوز یک مسابقه دیگر تا پایان فصل باقی مانده است و لوییس همیلتون و نیکو رزبرگ، رانندگان تیم مرسدس، برای قهرمانی رقابت بسیار نزدیکی دارند.