گروه خودروسازی پی‌اس‌ای سازنده خودروهای پژو و سیتروئن در حال مذاکره با جنرال موتورز است تا شرکت زیان‌ده اُپل را از خودروساز آمریکایی بخرد.

پی‌اس‌ای که در حال حاضر در چند پروژه با جنرال موتورز همکاری می‌کند اعلام کرده خرید اوپل از جمله «چند پیشنهاد استراتژیک» است که در در نظر گرفته خواهد شد. سرنوشت واکسهال، زیرمجموعه اوپل در بریتانیا هم در این مذاکرات مشخص خواهد شد.

دولتهای بریتانیا و آلمان از این مذاکرات ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها نگران بسته شدن احتمالی کارخانه‌ها و اخراج کارگران در پی این انتقال مالکیت هستند. براساس برخی گزارش‌ها حتی مدیران ارشد اُپل هم از این مذاکرات شگفت زده شده‌اند و احتمال داده می‌شود تنها کارل توماس نیومان، مدیر اجرایی اُپل از چنین مذاکراتی خبر داشته است.

یک ماهنامه مدیریتی آلمانی خبر داده است آقای نیومان در تدارک تهیه یک استراتژی تازه برای اُپل بوده است. براساس این استراتژی اوپل تا سال ۲۰۳۰ با تکیه بر دانش فنی جنرال موتورز، تنها خودروهای الکتریکی خواهد ساخت. «مجله مدیریت» نوشته، قرار بود در بهار آینده جنرال موتورز درباره این استراتژی تصمیم بگیرد و حالا معلوم نیست بر سر این استراتژی تازه چه خواهد آمد.

کارل نیومان، مدیر اوپل

کارل نیومان، مدیر اُپل

دولت‌های نگران

مدیران عامل جنرال موتورز و پی‌اس‌ای در تلاشند تا از نگرانی‌ها بکاهند. مری بارا، مدیر جنرال موتورز چهارشنبه به دفتر مرکزی اُپل در روسلزهایم رفت و کارلوس تاوارس، مدیر پی‌اس‌ای قرار است با مقام‌های ارشد دولت آلمان و شاید آنگلا مرکل، صدراعظم دیدار کند.

نیمی از کارمندان اُپل، یعنی حدود ۱۹ هزار نفر در آلمان کار می‌کنند. بقیه در کارخانه‌های این شرکت در اتریش، لهستان، مجارستان، اسپانیا و بریتانیا مشغولند. آنها خبر مذاکرات فروش را سه شنبه از خودروساز فرانسوی شنیدند و چند ساعت بعد از اینکه همه خبرگزاری‌ها آن را منتشر کردند، جنرال موتورز در بیانیه‌ای که عینا از بیانیه پژو-سیتروئن کپی شده بود این مذاکرات را تایید کرد.

خبر مذاکرات برای فروش اُپل از همه بیشتر برای کارل نیومان ناراحت‌کننده است. وقتی او در سال ۲۰۱۳ به مدیریت اُپل رسید، تقریبا مطمئن بود که می‌تواند به ضررهای اوپل پایان دهد. قرار بود پارسال آخرین سال زیان دهی اُپل باشد اما جنرال موتورز سال گذشته هم ۲۵۷ میلیون دلار در اروپا ضرر کرد. حالا که پای خودروساز فرانسوی به میان آمده، آینده نیومان هم نامعلوم است. او همیشه میگفت نمایشگاه خودروی ژنو را بیشتر از بقیه دوست دارد چون با رسیدنش به مقام ریاست اُپل همزمان است. اما شاید نمایشگاه امسال آخرین باری باشد که او به عنوان مدیر اُپل در آن شرکت می‌کند.

اپل کراسلند

اپل کراسلند

اتحاد نامبارک

ارتباط دو خودروساز از سال ۲۰۱۲ آغاز شد. با اوج گرفتن بحران در صنعت خودرو پژو و اُپل قرارداد همکاری استراتژیک امضا کردند. مشکلات هر دو خودروساز مشترک بود. در بازار خودروهای کوچک که هر دو حضور دارند، سود کم است و با آمدن خودروسازان کره‌ای رقابت بسیار سخت شده است. هدف از همکاری استراتژیک این بود که هر یک از دو طرف یک میلیارد دلار صرفه‌جویی کند. قرار بود علاوه بر همکاری‌های لجستیک، دو خودروساز در توسعه خودرو هم با هم همکاری کنند.

اما این همکاری آنطور که انتظار می‌رفت پیش نرفت. جنرال موتورز چندان علاقه‌ای نداشت تا پژو حضورش در بازارهایی نظیر چین یا آمریکای جنوبی را توسعه دهد. چون جا را برای شورلت و بیوک تنگ می‌کرد. جنرال موتورز از طرف دیگر هم نمی‌خواست دست پژو را برای ساخت ماشین‌های لوکس‌تر نظیر برند دی‌اس باز کند.

همین باعث شد اتحاد استراتژیک دو شرکت به سرعت رنگ ببازد و به ساخت دو مدل اُپل مریوا و زافیرا بر روی پلتفرم پژو و همکاری در ساخت یک شاسی‌بلند (اُپل کراسلند) محدود شود. با کمرنگ شدن آمریکایی‌ها در شراکت، پی‌اس‌ای به سراغ چینی‌ها رفت و با شرکت دانگ‌فنگ شریک شد.

کارلوس تاوارس، مدیر پژو-سیتروئن

کارلوس تاوارس، مدیر پژو-سیتروئن

کارلوس اول

کارلوس تاوارس، معمار موفقیت پی‌اس‌ای است. در صورت خرید اوپل گروه خودروسازی او از رنو پیشی می‌گیرد و بعد از فولکس‌واگن مدیر دومین خودروساز اروپا خواهد شد. به این ترتیب او از کارلوس مشهور صنعت خودرو،‌ کارلوس گون، مدیر گروه رنو-نیسان که زمانی مدیر خود او بود هم پیشی خواهد گرفت.

کارلوس تاوارس ۵۷ ساله که اصلیت پرتغالی دارد بعد از سی سال کار در رنو هدایت پژو-سیتروئن را برعهده گرفت. او خودروساز فرانسوی را از پرتگاه ورشکستگی نجات داد و حالا سهامدارن برای گسترش این شرکت به او اطمینان کرده‌اند.