این ماه جنرال موتورز هشتاد و پنجمین سال تاسیس بخش طراحی خودرو در این کارخانه را جشن می‌گیرد. این خودروساز آمریکایی اولین کارخانه‌ بزرگی بود که آنقدر به طراحی خودرو اهمیت داد که برای آن یک دپارتمان جدا در نظر بگیرد. 
دستور ایجاد دپارتمان طراحی جنرال موتورز در روز دوم تیر ۱۳۰۶ شمسی (۲۳ ژوئن ۱۹۲۷) توسط هییت مدیره جنرال موتورز صادر شد. هدف این بخش جدید «بررسی هنر و ترکیب‌های رنگی در مدل‌های مختلف جنرال موتورز» عنوان شد. 
اولین مدیر بخش طراحی جنرال موتورز هارلی ارل بود که خود در کالیفرنیا خودروهای سفارشی می‌ساخت. اولین محصول جنرال موتورز که با مدیریت ارل طراحی شد مدل لا‌سال بود که در سال ۱۹۲۷ به بازار آمد. 

تا پیش از این خودروها در آمریکا براساس سیاست فورد فروخته می‌شد. هنری فورد گفته بود «مشتریان ماشینشان را با هر رنگی که بخواهند می‌توانند سفارش دهد. به شرطی که آن رنگ مشکی باشد.»
اما با آمدن هارلی ارل همه چیز در صنعت خودروسازی تغییر کرد. برای اولین بار ایده ساخت کانسپت پیش از تولید انبوه یک مدل در خودروسازی مطرح شد. همینطور ایده ایجاد تغییرات اندکی در مدل هر سال با سال‌های گذشته هم از ایده‌هایی بود که هارلی ارل برای اولین بار به خودروسازی جهان معرفی کرد. 
ایده طراحی باله‌ای برای پشت ماشین‌ها هم از هارلی ارل بود که به سرعت توسط خودروسازان دیگر تکرار شد و در دهه پنجاه و شصت به یکی از شیوه‌های غالب طراحی خودرو تبدیل شد. 

اما مهمترین خودرویی که هارلی ارل و بخش طراحی او به خودروسازی جهان معرفی کرد، شورلت کوروت بود. همچنین ارل اولین مدیری بود که انحصار مردان در طراحی خودرو را با استخدام طراحان زن از بین برد.  
پیش از عرض کوروت در سال ۱۹۵۳ هارلی ارل پیش از آغاز مصاحبه‌ای از خبرنگار می‌خواهد تا گزارش را طوری ننویسد که در آینده همه فکر کنند که انگار تنها هارلی ارل در جنرال موتورز کار کرده است. {+} او از خبرنگار می‌خواهد زحمت کسانی را که همراه ارل در بخش طراحی جنرال موتورز کار می‌کردند ببیند.
بعد از هارلی ارل بخش طراحی جنرال موتورز تنها پنج مدیر دیگر داشته است. ویلیام میچل (۱۹۵۸-۱۹۷۷)، اروینگ ریبیکی (۱۹۷۷-۱۹۸۶)، چارلز جردن (۱۹۸۶-۱۹۹۲)، وین چری (۱۹۹۲-۲۰۰۳) و اد ولبرن که از سال ۲۰۰۳ تا کنون هدایت این بخش را بر عهده داشته است. 
در سال‌های دهه هشتاد و نود جنرال موتورز که خود طراحی خودرو را به خودروسازی آورده بود نتوانست در برابر نوآوری‌های ژاپنی‌های و اروپایی‌ها عرض اندام کند. روند بی‌توجهی به نوآوری و عرضه محصولات نه چندان موفبه توجهی به رقبا در سال‌های بعد به ورشکستگی کارخانه منجر شد و عاقبت در سال ۲۰۰۹ جنرال‌موتورز با کمک دولت آمریکا از ورشکستگی نجات پیدا کرد. 
اد ولبرن اکنون مسئولت هشت مارک مختلف جنرال موتورز را برعهده دارد. این مارک‌ها نه تنها باید خود را از رقبایشان متمایز کنند، بلکه باید با یکدیگر در داخل جنرال موتورز هم تفاوت داشته باشند. 

در دوران مدیریت ولبرن، نسل تازه‌ای از کادیلاک و بیوک با فلسفه طراحی جدید به بازار عرضه شد و شورلت از یک مارک آمریکایی به یک مارک جهانی تبدیل شد. 
اکنون ۱۹۰۰ کارمند در ده استودیوی طراحی در سراسر جهان برای بخش طراحی جنرال موتورز کار می‌کنند.  جنرال موتورز می‌گوید در سه سال آینده می‌خواهد هفتاد درصد محصولاتش را تغییر دهد. و ولبرن مطمئن است تیمش آمادگی این کار را دارد. 
او می‌گوید «آنچه که  ۸۵ سال پیش درست بود الان هم درست است: وظیفه طراح خلق ظاهری زیبا برای خودرو با نسبت‌هایی درست است که شما را به خود جلب کند و طراحی محیط داخلی ماشین که رابطه‌ای بین شما و ماشین آغاز کند که با مرور زمان عمیق‌تر شود.»