در سال ۱۹۷۲ فولکس واگن با تولید ۱۵ میلیون و ۷ هزار و ۳۴ دستگاه مدل بیتل رکورد بیشترین تولید خودرو در جهان را از  فورد مدل تی گرفت. در این سال همچنین اولین ماهواره برای خروج از منظومه شمسی، به نام پایونیر ۱۰  از مرکز فضایی کیپ کندی در آمریکا به فضا پرتاب شد. پدرخوانده، یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینِما هم در همین سال نمایش داده شد. اما برای ب ام و، ۱۹۷۲ به دلیل دیگری ویژه است چرا که در این سال کارخانه آلمانی بخش M  خود را راه‌اندازی کرد. 
از آن تاریخ ۴۰ سال می‌گذرد و این بخش اکنون یکی از مشهورترین مارک‌های صنعت خودروسازی است. در گاه‌شمار به مهمترین رویدادهای بخش اسپرت خودروهای  ب‌ ام‌ و در چهل سال گذشته نگاهی انداختیم
۱۹۷۲: بخش M ب‌ ام‌ و در این سال اولین خودرو مسابقه‌ای خود یعنی CSL 3.0 را تولید کرد.
۱ مه ۱۹۷۲: شرکت «ب‌ ام‌ و موتور اسپرت» با تنها ۳۵ کارمند فعالیت خود را در زمینه مسابقات اتومبیلرانی شروع کرد.
۱۹۷۳: ب‌ ام‌ و طرح خود با سه خط آبی، بنفش و قرمز را برای فصل جدید مسابقات اتومبیلرانی معرفی کرد.
۱۹۷۵: ب‌ام‌و در مسابقات IMSA آمریکا شرکت کرد.
۱۹۷۸: مدل دست‌ساز E26 M1 با ۲۷۷ اسب بخار معرفی شد. قیمت اولیه این مدل ۱۰۰ هزار مارک آلمان (معادل حدود ۱۶۷ هزار دلار آمریکا با نرخ برابری ۲۰۱۲) بود. حداکثر سرعت این مدل ۲۶۴ کیلومتر در ساعت بود.
۱۹۷۹: اولین نمونه M از سری ۵ با نام M535i معرفی شد. موتور این خودرو ۲۱۸ اسب بخار قدرت داشت.
۱۹۸۳: مدل برابهام BT55 که برای تیم برابهام ب‌ام‌و در مسابقات فرمول یک طراحی شده بود با رانندگی نلسون پیکه قهرمان فصل شد. موتور BT 55، چهار سیلندر خطی توربور شارژ بود. تعداد کارمندان بخش «موتور اسپورت» در این سال به ۳۸۰ نفر می‌رسد.
۱۹۸۴:  موتور ارتقا یافته مدل M1  روی ب‌ ام‌ و مدل E28 M5 سوار شد. موتور مدل‌های اروپایی این خودرو ۲۸۶ اسب بخار قدرت داشت و حداکثر سرعتش ۲۴۵ کیلومتر در ساعت بود.
۱۹۸۶: اولین نمونه M3 با نام E30 معرفی شد. ب‌ ام‌ و ۱۷ هزار دستگاه از این مدل فروخت و  این خودرو هنوز هم بسیار پرطرفدار است.
۱۹۹۲: مدل E36 M3 با بدنه زیبا‌تر و موتور ۲۴۰ اسب بخاری به بازار عرضه شد.
۱۹۹۳: شرکت «موتور اسپرت» نام خود را به «ب‌ ام‌ و ام» تغییر می‌دهد.
۱۹۹۵: مک‌لارن F1 با موتور شش لیتری دوازده سیلندر ب ام و که ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد در مسابقه  ۲۴ ساعته لمان مقام‌های اول، سوم، چهارم، پنجم، و سیزدهم را به دست آورد.

۱۹۹۷: مدل M روداستر بر اساس ب ام و  Z روداستر ساخته شد و پس از آن مدل M کوپه هم به بازار عرضه شد.
۱۹۹۸: نسل سوم مدل E39 M5 با موتور ۵ لیتری ۸ سیلندر خورجینی معرفی شد که ۴۰۰ اسب بخار قدرت داشت.
۲۰۰۰: ب‌ام‌و مدل E46 M3 را معرفی کرد که با موتور شش سیلندر خطی قدرتی معادل ۳۳۳ اسب بخار داشت.
۲۰۰۱: مدل M3 GTR  برای شرکت در مسابقات لمان آمریکا ساخته شد.
۲۰۰۳: مدل کوپه اسپرت لایت‌ویت(سبک وزن) یا M3 CSL  با موتور ۳۶۰ اسب بخاری و قطعاتی از فیبر کربن در اروپا عرضه شد. تنها ۱۳۸۳ دستگاه از این مدل ساخته شد.
۲۰۰۴: مدل M3 GTR در مسابقه ۲۴ ساعته ایفل مقام اول و دوم را کسب کرد. این خودرو در مسابقات سال بعد هم به همین افتخار دست یافت.
۲۰۰۴: مدل E60 M5 ساخته شد. موتور ۱۰ سیلندر خورجینی این مدل، با دور موتور بیشتر از هشت هزار دور در دقیقه، ۵۰۷ اسب بخار قدرت داشت. تنها چند ماه بعد از عرضه این مدل M6 کوپه هم با همان موتور ۱۰ سیلندر خورجینی شد.
۲۰۰۶: بخش M، مدل‌‌های Z4 M روداستر و Z4 M کوپه را به بازار عرضه کرد. بخش M  در این سال تقویت مدل‌های معمولی ب ام و را هم آغاز کرد. 
۲۰۰۸:  نسل چهارم M3 با موتور هشت سیلندر خورجینی به بازار عرضه شد. این نسل  شامل مدل‌های صندوق‌دار چهار در (E90)، کوپه دو در (E92) و کروکی دو در (E93) بود.
۲۰۰۹: مدل‌های پرقدرت X5 M و X6 M به محصولات بخش M ب‌ ام‌ و اضافه شد.
۲۰۰۹: M3 GTS ساخته شد. این ماشین که فقط در بازار اروپا عرضه شد اسپرت‌شده M3 بود. موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی آن حدود ۴۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد.
۲۰۱۰: مدل 1M بر اساس ب‌ ام‌ و سری یک با قدرت ۳۳۵ اسب بخار ساخته شد.
۲۰۱۱: نسل پنجم F10 M5 در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شذ. این مدل دارای موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی است با دنده دوآن کلاچ هشت سرعته است.