بوگاتی اعلام کرده که پیش از آغاز تولید مدل سدان گالیبیر، این کارخانه علاوه بر ساخت هشتاد دستگاه ویرون که به کارخانه سفارش داده شده است، باید تعداد بیشتری از مدل‌های ویرون گرن اسپورت و گرن اسپورت ویتس بسازد.

بوگاتی پیش‌بینی کرده که ساخت این خودروها یک سال و نیم دیگر طول بکشد و تنها بعد از آن است که بوگاتی ساخت گالیبیر را آغاز می‌کند.

با این حال به نظر نمی‌رسد گالیبیر تا آن زمان هم برای ساخت آماده باشد. اولین کانسپت گالیبیر، پاییز سال ۲۰۰۹ برای خریداران بالقوه این مدل رونمایی شد. با دیدن ماشین، این خریداران پیشنهاد کردند تا داخل ماشین تغییر کند و خاص‌تر و لوکس‌تر شود.

وولفگانگ دوئرهایمر
یک سال بعد مدیر بوگاتی عوض شد و وولفگانگ دوئرهایمر جانشین فرانتز ژوزف پافگن شد و هدایت بوگاتی و بنتلی را برعهده گرفت. مدیر جدید خواهان تغییرات بیشتری در ظاهر گالیبیر شد. اما او در این سمت نماند و به آئودی رفت و بوگاتی را به مدیری جدید سپرد.

وولفگانگ شریبیر، مدیر کنونی بوگاتی هنگامی به این کارخانه پیوست که عرضه بوگاتی ویرون به دلیل مشکلی در جعبه دنده به تأخیر افتاده بود. اندکی بعد او مسئولیت پروژه ویرون را برعهده گرفت و سپس مدتی در فولکس‌واگن کار کرد.

گفته می‌شود او هم ممکن است بخواهد پیش از عرضه گالیبیر در آن تغییراتی بدهد و خودرویی که در نهایت به دست مشتری خواهد رسید به احتمال زیاد با کانسپتی که در سال ۲۰۰۹ نمایش داده شد، بسیار تفاوت خواهد داشت.

اما آنچه درباره آن اتفاق نظر وجود دارد قیمت ماشین است که بدون شک بسیار گران خواهد بود. بوگاتی همچنین امیدوار است فروش این خودروی پنج در از مدل سوپر اسپرت ویرون بسیار بیشتر باشد.

بوگاتی از مدل ویرون ۲۵۳ دستگاه، از مدل ویرون SS، ۴۷ دستگاه و شصت دستگاه ویرون گرن اسپور و گرن اسپور ویتس ساخته است. برای خرید یک سوپر اسپرت، خریدار باید هم ثروتمند و هم بسیار علاقه‌مند به سرعت و رانندگی باشد اما برای خرید یک سوپرسدان فقط داشتن پول کافی است.

با این حال بوگاتی در ساخت گالیبیر از قدرت و سرعت کم نخواهد گذاشت. این خودرو بدون شک دست کم هزار اسب بخار قدرت خواهد داشت و قیمتش هم از یک میلیون دلار بیشتر خواهد بود و بوگاتی امیدوار است خریدارانش هم بسیار بیشتر باشد.