هیوندای می‌خواهد ماشین‌هایش در رده اول جهان رقابت کنند و برای رسیدن به این هدف «پیتر شریر» (Peter Schreyer)، طراح مشهور آلمانی به این کارخانه کمک می‌کند تا هویتش را از سازنده خودروهای ارزان به خودروسازی لوکس تغییر دهد.

پیتر شریر، پیش از آنکه مدیریت هیوندای و کیا را برعهده گیرد به خاطر طراحی خودروهایی برای گروه فولکس واگن مشهور شده بود. آئودی تی تی که او در سال ۱۹۹۸ طراحی کرد، نه تنها شکل خودروهای گروه فولکس‌واگن بلکه تفکر طراحی در خودروسازان دیگر آلمانی را هم تحت تاثیر قرار داد. شش سال بعد از اینکه او از آلمان به کره جنوبی رفت، «فردیناند پیه‌چ»، مدیر وقت گروه فولکس واگن گفت از اینکه اجازه داد او از فولکس واگن برود، پشیمان است.

آئودی تی‌تی

دیل هرو(Dale Harrow)، مدیر بخش طراحی خودرو در کالج سلطنتی هنر لندن می‌گوید «کمتر کسی است که بتواند مانند پیتر شریر یک کارخانه را تا این حد تغییر دهد.»

شریر حالا برای «چانگ مونگ کو» کار میکند. میلیارد کره‌ای که کنترل دو خودروساز بزرگ این کشور را در دست دارد. او رقابت بین کیا و هیوندای را تشویق می‌کند و معمولا غیرکره‌ای‌ها را در سمت‌های مدیریتی استخدام نمی‌کند. اما از وقتی که شریر در سال ۲۰۰۶ به این گروه خودروسازی پیوسته تا سال ۲۰۱۵، فروش دو برابر شده و به هشت میلیون دستگاه در سال رسیده است. شریر ابتدا مدیر طراحی کیا شد و از سال ۲۰۱۳ مدیریت طراحی هیوندای را هم برعهده گرفت و برمجموعه‌ای از استودیوهای طراحی این دو خودروساز در سه قاره جهان نظارت می‌کند.

جنسیس کانسپت نیویورک

پیتر شریر ۶۲ ساله چهارشنبه گذشته یک کانسپت بسیار مهم در نمایشگاه نیویورک رونمایی کرد. این کانسپت مبنایی برای ساخت یک مدل لوکس برای جنسیس، برند لوکس هیوندای، خواهد بود و قصدش ورود به بازار خودروهای لوکس آلمانی نظیر بنز، آئودی و ب ام و است. کیا نیز مدل جدید کادنزا را با خود به نیویورک آورد که یک سدان بزرگ است و با خودروهایی نظیر «تویوتا آوالون» رقابت می‌کند. شریر همچنین یک هیوندای هیبرید به نیویورک آورد. «هیوندای یونیک» با تویوتا پریوس، مشهورترین خودروی هیبرید جهان رقابت خواهد کرد.

چانگ شریر را در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از هفت مدیر ارشد امپراطوری خود منصوب کرد. او اولین خارجی بود که به این سمت می‌رسید. حکم او مهر تاییدی به نقش مهمش در پیشرفت خودروسازی کره جنوبی بود و او را به یکی از تاثیرگذارترین چهره های صنعت خودرو تبدیل کرد.

شریر می‌گوید «سلسه مراتب در فرهنگ کره جنوبی بسیار مهم است و باید به آن عادت کرد. من البته به خاطر کار با پیه‌چ با این موضوع آشنا بودم.»

دو فلسفه متفاوت

شریر مسئول طراحی کیا و هیوندایی است و اولین وظیفه‌اش این است که چهره دو کارخانه را از یکدیگر متمایز کند. او چهره کیا را جوان پسند‌تر و اسپرت‌تر و هیوندایی را سنتی‌تر و شبیه به خودروهای آلمانی شکل داده است و از زمستان امسال هم مارک جنسیس را به عنوان سازنده خودروهای لوکس و مارکی مستقل به بازار معرفی کرده است.

جنسیس کانسپت نیویورک

هیوندای سالها است که ورود به بخش‌ لوکس‌تر بازار را سبک و سنگین می‌کند. اما در نهایت برای کسب درآمد بیشتر مجبور شد دل به دریا بزند و رقابت در بازار لوکس را آغاز کند. در همان ماهی که جنسیس کار خود را آغاز کرد، فروش هیوندای، به خاطر کاهش رشد بازار چین، به کمترین میزان در ده سال گذشته رسید و همین انگیزه این خودروساز برای عرضه محصولات پرسود در بازار خودروهای لوکس را بیشتر کرد.

با اینکه هیوندای به خاطر شرایط بازار تحت فشار است، ولی شریر در نیویورک همچنان آرام بود و لحنی صمیمانه داشت. مثل همیشه کت و شلوار با پیراهنی مشکی پوشیده بود و عینکی ساخت کارخانه آلمانی «میکیتا مایلون» بر صورت داشت.

کانسپتی که او در نیویورک نمایش داد یک صفحه نمایشگر ۲۱ اینچی روی داشبورد دارد. سقفش به سمت عقب خودرو شیب دار و کاپوت آن به طرز محسوسی کشیده است و جای سرنشینان به عقب خودرو نزدیک‌تر شده است. اریک نوبل، استاد کالج طراحی «آرت سنتر» در پاسادینا در کالیفرنیا می‌گوید چنین طرحی، ضریب آئرودینامیکی خوبی ندارد و نیروی موتور را هدر می‌دهد. اما همزمان نشاندهنده خودرویی با اعتماد به نفس بالا است و به بیننده حس امنیت و عضلانی بودن می‌دهد.

کیا کادنزا
چانگ مصمم

اینکه هیوندای چنین طرحی را با وجود ناکارآمدی‌های فنی‌اش تصویب کرده نشان می‌دهد آقای چانگ و فرزندش «چانگ اوئی-سان» تا چه حد به طراحی متحورانه ایمان دارند. اوئی-سان که حالا نایب رییس گروه هیوندای است کسی است که در سال ۲۰۰۶ شریر را به این کارخانه آورد.

نوبل می‌گوید نکته تحسین برانگیز دیگر در کانسپت نیویورک، توجه شریر به جزییاتی نظیر دستگیره‌های در است که با بدنه خودرو ترکیب شده اند. او می‌گوید فاصله بین چرخ‌ها و گلگیرها کمترین فاصله‌ای است که او تا به حال دیده و به نظرش این دقت و ریزه‌کاری‌ها به بیننده حس خودرویی با کیفیت را القا می‌کند.

شریر طراحی خودرو را در کالج سلطنتی هنر در لندن فرا گرفت و یکی از تنها سه نفری است که این دانشگاه معتبر به آنها دکترای افتخاری داده است. دو نفر دیگر «سرجیو پینین فارینا» و «جورجتو جوجارو»، از مشاهیر تاریخ طراحی خودرو هستند.

او بعد از پیوستنش به کیا، جلو پنجره مشهور به «دماغ ببر» را برای خودروهای این کارخانه طراحی کرد که به امضای کیا تبدیل شد. در مدل کادنزای جدید که او در نمایشگاه نیویورک رونمایی کرد، همین جلوپنجره با تغییراتی به روز شده بود.

پیتر شریر

اصول دوگانه

او در مصاحبه خود گفت که در کارش دو اصل را همیشه رعایت می‌کند. اول اینکه به کاربردی بودن طرح تمرکز می‌‌کند و هدفش تنها کشیدن خطوط زیبا بر روی کاغذ نیست و دوم اینکه می‌داند کی باید دست از کار کشید، چون به گفته او زیاده روی در طراحی ممکن است مزاحم کار مهندسان شود. او می‌گوید این کار مثل کار یک راننده فرمول یک است که وقتی به گاراژ می‌رود دستش را از روی فرمان بر میدارد چون نمیخواهد وقتی لاستیک‌های ماشین را عوض می‌کنند ماشین راه بیفتد.

او در سال ۲۰۰۸ مسئول گروهی بود که نسل جدید کیا اپتیما را طراحی کرد. الکساندر ادواردز، مدیر شرکت تحقیقاتی «استراتژیک ویژن» در سان فرانسیسکو می‌گوید دو سوم کسانی که این ماشین را خریدند گفتند که عاشق طراحی آن شدند. در حالی که در سدان‌های متوسط آمار کسانی که به خاطر طراحی بدنه ماشین را انتخاب می‌کنند ۵۰ درصد است.

گروه هیوندای پیش از پیوستن شریر هم موفق بود. در فاصله بین سال ۱۹۹۷ تا سال ۲۰۱۱ سهم کسانی که در بازار هیوندایی را به عنوان خودروی بعدی خود در نظر می‌گرفتند از یک درصد به بیست درصد رسید. اما این سهم با انتخاب طرحی محافظه‌کارانه برای مدل سوناتا تا سال ۲۰۱۴ به ۱۴ درصد کاهش یافت. در این نقطه بود که هیوندایی سراغ شریر رفت.

جنسیس جی ۹۰

اریک لیمان، از مدیران موسسه تحقیقاتی «ترو کار» می‌گوید مسیری که هیوندایی باید برای جا انداختن برند جنسیس به عنوان یک خودروی لوکس بپیماید، طولانی است. او به شکست هوندا و نیسان در معرفی دو برند لوکس آکورا و اینفینیتی اشاره می‌کند که با وجود سالها تلاش نتوانستند رقیبی در خور برای مارک‌های آلمانی باشند.

آقای نوبل می‌گوید کره‌ای‌ها حالا بی توجه به مارک‌های لوکس ژاپنی، مستقیم آلمان‌ها را هدف گرفته‌اند و می‌خواهند با سلاح طراحی به جنگ آنها بروند. برای همین است که شریر سخت مشغول استخدام طراح از بنتلی و فولکس‌واگن است.

در پایان نشست خبری کیا، کارمندان شریر به مناسبت ده سال حضورش در این کارخانه، برایش کیکی به شکل کیا کادنزا آوردند. او اما گفت کارهای بسیار زیادی باقی مانده که باید انجام دهد و از جمله باید مارک جنسیس را به سر و سامان برساند. جنسیس می‌خواهد شش خودروی جدید را در چند سال آینده به بازار عرضه کند که شامل مدلهای سدان، شاسی بلند و کراس اوور است.

«شاهد تولد یک مارک جدید بودن هیجان انگیز است. دلم می‌خواهد ببینم این کودک تازه متولد شده چطور به دانشگاه می‌رود.»

منبع: بلومبرگ