فولکس‌واگن با رونمایی از «کانسپت سی کوپه جی‌تی‌ائی» در نمایشگاه خودروی شانگهای از عرضه یک کوپه چهار در خبر داد که قرار است سال آینده تنها برای بازار چین ساخته شود. این مدل فاصله بین سدان لوکس فیتون با پاسات و پاسات سی‌سی را در بین مدلهای فولکس‌واگن پر خواهد کرد.

این کانسپت با بیش از پنج متر (۵.۷۱ میلی‌متر) طول تقریبا اندازه مرسدس بنز کلاس اس است. عرض ماشین ۱۴۴۵ میلی‌متر و فاصله بین دو محورش ۳۰۱۴ میلی‌متر است. کلاوس بیشف، مدیر طراحی فولکس‌واگن می‌گوید گوشه‌های اندکی از این کانسپت در طراحی نسل جدید سدان فیتون هم به کار گرفته خواهد شد. نسل جدید لوکس‌ترین مدل فولکس‌واگن قرار است در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود.

فولکس‌واگن قصد دارد در چند سال آینده مدلهای خود را در چند گروه تقسیم کند و ظاهر این گروه‌ها را از یکدیگر متمایز کند. به گفته آقای بیشف، این گروه‌ها شامل شاسی‌بلندها، خودروهای کوچک و خودروهای سدان است که هر یک با ویژگی‌های بصری منحصر به فرد طراحی خواهد شد.

سی کوپه جی‌تی‌ائی قرار است بر روی پلتفرم MLB فولکس‌واگن ساخته شود و ظاهرش بیشتر به یک سدان و کمتر به یک کوپه شبیه خواهد بود. مدیر طراحی فولکس‌واگن می‌گوید ابعاد آن از مدل کنونی فیتون بزرگ‌تر است. این به این معنی است که نسل جدید فیتون از نسل کنونی تا حدی زیادی بزرگتر خواهد بود.

داخل فولکس واگن جدید با توجه به علاقه خریداران چینی طراحی شده است. در عقب ماشین دو صندلی مجزا از هم قرار داده شده که نشان می‌دهد این ماشین با هدف خریدارانی طراحی شده که شوفر دارند. تکنولوژی‌های پیشرفته داخل ماشین از جمله کیلومترشمار دیجیتال و دو صفحه لمسی، گوشه‌ای از آنچه در نسل بعدی فیتون عرضه می‌شود را نشان می‌دهد.

یک کنسول پهن سرنشینان عقب را از هم جدا می‌کند. آنها هم صفحه نمایشگر لمسی خود را خواهند داشت که از طریق آن می‌توانند بخش‌های مختلفی از ماشین را کنترل کنند.

پسوند جی‌تی‌ائی در این کانسپت نشاندهنده هیبریدی بودن قوای محرکه ماشین است. ترکیب یک موتور دولیتری و یک موتور الکتریکی به این کانسپت نیرو می‌دهد. ۲۴۵ اسب بخار نیروی این قوای محرکه از طریق یک جعبه دنده هشت سرعته به چرخهای جلو منتقل می‌شود. ماشین می‌تواند تنها با نیروی ذخیره شده در باتری ۵۰ کیلومتر حرکت کند و بردش با هربار پرکردن باک ۸۰۰ کیلومتر است. مصرف سوخت ماشین ۲.۳ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.