هفته‌نامه انگلیسی «اتو اکسپرس» از برنامه محرمانه دی اس برای ساخت یک مدل شاسی بلند خبر داده است. به گزارش این هفته نامه تلاش دی اس برای تولید و عرضه مدلهای لوکس همچنان ادامه دارد و این کارخانه همه مدلهایش را در سال ۲۰۱۵ به روز کرده است.

با این حال هنوز این مدلها، خودورهایی است که قبلا با نام سیتروئن فروخته می‌شد و دی اس هنوز مدل تازه و منحصر به این برند تولید نکرده است.

سیتروئن پارسال اعلام کرد برند دی اس را از سیتروئن جدا می‌کند تا به طور مستقل فعالیت کند. سیتروئن میخواهد دی اس همان کاری را در گروه پژو-سیتروئن انجام دهد که مارک لکسوس برای تویوتا در دهه هشتاد کرد. مجموعه‌ای از خودروهای لوکس با هویتی مستقل که در بازار پرسود خودروهای گران قیمت فروخته شود.

با توجه به تقاضای زیاد برای خودروهای شاسی بلند در بازار چین و اروپا، دی اس ساخت یک شاسی بلند را در اولویت قرار داده است. هفته نامه اتواکسپرس می‌گوید اطلاعاتی از داخل این شرکت به دست آورده که تایید میکند این شاسی بلند همزمان با نسل جدید دی اس در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد.

دی اس شاسی بلند
نسل کنونی دی اس ۳ در سال ۲۰۰۹ به بازار آمده و شرکت فرانسوی تصمیم گرفته آن را برای سه سال دیگر هم در بازار نگه دارد. ۹ سال، عمری طولانی برای یک خودرو در این کلاس است. اما دی اس چاره‌ای ندارد و ناگزیر است برای پلفترم مشترک جدید گروه پژو-سیتروئن صبر کند. این پلتفرم زیربنای ساخت ده مدل در پژو-سیتروئن خواهد بود که از جمله آنها نسل بعدی پژو ۲۰۸ و دی اس ۳ است.

نسل جدید دی اس همچنان سه در خواهد بود و طراحی آن هم متحورانه باقی می‌ماند اما دی اس شاسی بلند، با وجود داشتن چهره‌ای متفاوت کاربردی تر خواهد بود.

همانطور که دی اس ۳ برای رقابت با مینی به بازار آمد، منابع هفته نامه اتواکسپرس گفته‌اند دی اس شاسی بلند، مینی کانتری من را به عنوان رقیب در نظر گرفته است. با این حال دی اس به رقابت با خودروهایی نظیر آئودی ۱ و مزدا سی اکس-۳ هم نیم نگاهی دارد.

براساس اطلاعاتی که اتواکسپرس منتشر کرده، دی اس این مدل را تنها به صورت تک دیفرانسیل می‌سازد. مدیران دی اس می‌گویند دو دیفرانسیل کردن پلتفرم کار بسیار پرهزینه‌ای است و تجربه نشان داده خریداران این شاسی‌بلندهای شهری علاقه‌ای به پرداخت پول اضافه برای داشتن ماشین دو دیفرانسیل ندارند.