ولوو، خودروساز سوئدی قصد دارد با‌ جایگزینی مدل S80، رقیبی تازه برای مرسدس بنز کلاس S و ب ام و سری ۷ رقابت کند. 
در حالی که ولو S80 بعد از چهارده سال تولید دیگر توان رقابت در کلاس خودروهای لوکس را از دست داده بود و ولوو در دو نمایشگاه خودرو در یک سال گذشته، کانسپت‌هایی از خودروهای بزرگ رونمایی می‌کرد، کارخانه سوئدی که اکنون در مالکیت شرکت جیلی چین است، همچنان اعلام می‌کرد که ساخت یک مدل لوکس در برنامه‌های میان مدت و بلند‌مدت این کارخانه جایی ندارد. 
اما با درز کردن طرح خودرویی بزرگ از این شرکت که برای ثبت در اداره اختراعات تهیه شده بود، معلوم شده که ولوو به عرضه مدل تازه‌ای در این کلاس فکر می‌کند. 
از اطلاعات غیر رسمی منتشر شده اینطور برمی‌آید که این مدل تازه از ترکیب دو کانسپت یونی‌ورس و کانسپت یو ساخته می‌شود. کانسپت اول سال گذشته در نمایشگاه خودرو شانگهای عرضه شد و دومی، گل سرسبد غرفه ولوو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت پارسال بود. 
مدیران این شرکت اکنون می‌گویند ساخت این دو کانسپت برای امتحان بازار بوده و اینکه آیا فرصتی برای موفقیت یک ماشین لوکس با مارک ولوو وجود دارد یا نه. به نظر می‌رسد خودروی جدید، امکانات لوکس کلاس S را با ظاهر کلاس CLS عرضه کند. موفقیت CLS و دنباله‌روی ب ام و و آئودی در ساخت ماشین‌هایی مشابه، ولوو را که به طور سنتی شرکتی محافظه کار است مجاب کرده که این طرح بدنه می‌تواند در بازار موفق باشد. 

معلوم نیست تا چه حد از این دو کانسپت در واقعیت به خودروی جدید ولوو منتقل شود، اما با نگاه به کانسپت یو، می‌توان تا حد زیادی شکل مدل تازه را حدس زد. 
ساختار کانسپت یو، کاملاً جدید است. ولوو نام آن را SPA یا Scalable Platform Architecture نامیده و قرار است به طور مشترک مبنای ساخت مدل‌های مختلف این کارخانه باشد. ولوو همچنین می‌گوید در این ساختار تازه استفاده از آلومینیوم در جلو ماشین و درها باعث کاهش وزن خواهد شد و این ساختار فرصت ساخت ماشین‌هایی الکتریکی را هم برای این کارخانه فراهم می‌کند. 
در طراحی ماشین به ادعای ولوو از فلسفه طراحی اسکاندیناوی الهام گرفته شده است و آثار طراحان مشهوری در این منطقه از جمله جرج جنسن، طراح مشهور دانمارکی در قرن نوزدهم بر طراحی این ماشین تأثیر داشته است. طراحان ولوو می‌گویند سطوح صاف و ارگانیک جنسن الهام بخش آن‌ها در ساخت کانسپت یو و احتمالاً مدل تازه لوکس ولوو بوده است. 

علاوه بر این مدل لوکس، ولوو قصد دارد در آن سوی خانواده ماشین‌های خود، مدلی پنج در از C30 را به بازار عرضه کند. در حالی که ولوو قصد داشت با‌عرضه تصاویری محو، از آمدن این ماشین خبر دهد، عکس‌های از این مدل که استتار شده در حال آزمایش بوده منتشر شد و کمی بعد هم نسخه سوئدی نشریه اتوموتیو آند اسپورت تصاویری از این مدل منتشر کرد که به طور کامل ظاهر آن را نشان می‌داد.
این مدل با اینکه اشتراک زیادی با C30 دارد با نامی جداگانه و تحت عنوان نسل جدید V40  به بازار عرضه خواهد شد و قرار است به زودی در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شود. هدف ولوو از عرضه این مدل، رقابت با ب ام و سری ۱، فولکس واگن گلف و آئودی A3 است.