کرایسلر می‌خواهد تا سال ۲۰۱۸ فروشش مانند اواسط سالهای دو هزار به هشتصد هزار دستگاه در سال برسد و برای رسیدن به این هدف امیدش به مدلهای جدید از جمله خودروی کوچکی به نام ۱۰۰ است.

پیش از آغاز بحران اقتصادی در جهان و بروز مشکلات زیاد برای خودروسازان، کرایسلر به رکورد ۸۰۱ هزار و ۴۶۸ دستگاه فروش سالیانه دست یافته بود. اما بحران اقتصادی این فروش به شدت کاهش داد و اکنون، بعد از بهبود نسبی وضعیت این کارخانه و انتقال مالکیت آن به فیات، فروش به حدود ۳۵۰ هزار دستگاه در سال رسیده است.

برای بازگشت به سطح فروش سال ۲۰۰۵، کرایسلر می‌خواهد مدلهای بیشتری به بازار عرضه کند و نقش خودروساز «عامه‌پسند در آمریکای شمالی» را در گروه خودروسازی فیات-کرایسلر بر عهده بگیرد. برای این کار تا سال ۲۰۱۸، کرایسلر می‌خواهد در ۶۵ درصد بازار مدلی برای خریداران عرضه کند. برای مقایسه در حال حاضر مدلهای کرایسلر در ۲۵ درصد بازار حضور دارند.

پیش درآمد این برنامه گسترده، مدل ۱۰۰ ، خودرویی هم اندازه فورد فوکوس است. این خودرو بر روی پلتفرم دیفرانسیل جلوی Compact U.S. Wide گروه ساخته می‌شود که دوج دارت و مدل ۲۰۰ هم بر روی آن ساخته شده است. به جز فورد فوکوس، تویوتا کرولا، هوندا سیویک و شورلت کروز هم از رقبای جدی در این کلاس هستند.

کرایسلر می‌گوید می‌خواهد با ارائه تکنولوژی بیشتر و رانندگی بهتر خود را از رقبایش متفاوت کند. به احتمال زیاد این ماشین با موتور ۲.۴ لیتری و جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک به بازار عرضه می‌شود. برای جذب خریداران، کرایسلر باید ظاهر و حس این ماشین را تا حد زیادی از دوج دارت متفاوت کند، وگرنه رقابت داخلی دوکارخانه به فروش لطمه خواهد زد.

پیش از مدل ۱۰۰ و در سال ۲۰۱۵ مدل ۲۰۰ (عکس بالا و گالری پایین صفحه) به بازار عرضه می‌شود که با فورد موندئو رقابت می‌کند. بر روی پلتفرم این دو خودرو هم تا سال ۲۰۱۸ دو شاسی بلند ساخته خواهد شد. مدل محبوب ۳۰۰ سی‌ امسال با تغییراتی به بازار عرضه می‌شود و در سال ۲۰۱۸ جای خود را به مدل کاملا جدیدی خواهد داد. در سال ۲۰۱۷ هم  بر روی پلتفرم ۳۰۰ سی یه شاسی بلند ساخته می‌شود.

کرایسلر از سال ۲۰۱۶ عرضه مدلهای هیبرید را با ون تاون اند کانتری (Town & Country) آغاز می‌کند.

گروه خودروسازی فیات-کرایلسر همچنین قصد دارد رقابت بین دوج و کرایسلر را در بازار آمریکای شمالی کاهش دهد. برای این کار تولید دوج اونجر، که با کرایسلر ۲۰۰ رقابت می‌کند امسال متوقف شده و همینطور ون دوج کاراوان برای بازتر شدن جا برای تاون اند کانتری از سال ۲۰۱۶ دیگر تولید نخواهد شد.

در عوض دوج در حال برنامه ریزی برای ساخت یک سدان کوچک در ابعاد فورد فیستا برای عرضه در سال ۲۰۱۸ است و در همان سال مدلهای جدید چارجر و چلنجر را به بازار عرضه خواهد کرد. دوج وایپر هم سال آینده با تغییراتی به بازار فرستاده می‌شود.

برنامه دوج در کوتاه مدت کاهش تعداد مدلها و حفظ فروش سالانه ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو تا سال ۲۰۱۸ است اما این کارخانه از چهار سال دیگر دوباره رشد خود را آغاز خواهد کرد.

هیچکدام از این دو برند خبری از برنامه‌های خود برای حضور در بازار اروپا اعلام نکردند. دوج از سال ۲۰۱۱ از بازار اروپا رفته است و کرایسلر از طریق بریتانیا حضور بسیار اندکی در بازار اروپا دارد.