برنی اکلستون، مالک حقوقی درآمدهای مسابقات فرمول یک در دادگاهی در آلمان به پرداخت رشوه و اختلاس متهم شده است. 
اکلستون ۸۲ ساله متهم شده هفت سال پیش به فردی به نام گرهارد گریبکوسکی ۲۹ میلیون پوند رشوه داده تا  مقداری سهام از جمله ۴۷.۷ درصد سهام هلدینگ‌های فرمول یک را از بانک ایالتی باواریا به شرکتی انگلیسی منتقل کند. 
آقای گریبکوسکی به خاطر  دریافت رشوه و نپرداختن مالیات به هشت سال و نیم زندان محکوم شده است و اکنون در زندان است. برنی اکلستون پرداخت پول به او را رد نمی‌کند اما می‌گوید این پول رشوه نیست بلکه دستمزد آقای گریبکوسکی است. 
ثروت اکلستون که کارش را از فروش خودروهای دست دوم شروع کرد اکنون حدود چهار میلیارد پوند برآورد می‌شود. اگر دادگاه او را مجرم بداند ممکن است تا ده سال به زندان محکوم شود. اگرچه برخی می‌گویند با توجه به وضعیت پرونده‌های مشابه و سن آقای اکلستون این احتمال وجود دارد که او بتواند خارج از دادگاه و با پرداخت پولی این پرونده را حل و فصل کند، اما مسلم است این دادگاه روندی طولانی و پرخرج خواهد داشت. 
اتهام آقای اکلستون همچنین موقعیت و اعتبار مسابقات فرمول یک را زیر سؤال خواهد برد. او خود می‌گوید تا زمانی که مجرم شناخته نشده پست مدیریت خود را حفظ خواهد کرد. 
بعد از فوتبال، مسابقات فرمول یک پربیننده‌ترین مسابقات ورزشی در جهان است. درآمد برگزاری سالانه این مسابقات حدود یک میلیارد و پانصد میلیون پوند است. اکلستون هم خود از قبال درآمد برگزاری این مسابقات به ثروت هنگفتی رسیده است و هم بسیاری از کسانی که با این مسابقات درگیرند را ثروتمند کرده است. 
اکلستون به بسیاری از تیم‌ها هنگام نیاز وام داده است. او همچنین به خاطر درآمد زیادی که برای فرمول یک به ارمغان آورده طرفداران زیادی دارد. اما در طول سال‌های اخیر انتقادهایی هم به او مطرح شده است. 
برخی می‌گویند به خاطر تصمیم‌های اکلستون، این ورزش در جذب تکنولوژی‌های جدید کند عمل کرده است. به جز فراری، ردبول، مک‌لارن و مرسدس بقیه یازده تیم حاضر در مسابقات فرمول یک هم درآمد چندانی ندارند و از این موضوع چندان راضی نیستند. 
اکلستون تا چند ماه دیگر ۸۳ ساله خواهد شد و با اتهام اخیر و دادگاه‌های متعدد دیگری که او در آمریکا و اروپا به خاطر مسائل مالیاتی با آن‌ها دست به گریبان است، فرمول یک جدی‌تر به یافتن جانشینی برای او فکر می‌کند. 
اگرچه همه متفق‌القولند که یافتن کسی مانند اکلستون غیرممکن است اما نام‌هایی به عنوان جانشین احتمالی او مطرح می‌شود. جاستین کینگ، مدیر سوپرمارکت‌ زنجیره‌ای سینزبری و ریچارد اسکودامور، مدیر لیگ برتر انگلستان از جمله کسانی هستند که نامشان به عنوان جانشین او مطرح شده است. 
در بین مدیران فرمول یک هم به نظر می‌رسد شانس کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول از همه بیشتر باشد. هورنر سه سال پیاپی تیم ردبول را قهرمان مسابقات کرده است و به اکلستون بسیار نزدیک است. او همچنین در بین اهالی فرمول یک از احترام قابل توجهی برخوردار است.