خبرگزاری فارس از قول یک منبع آگاه خبرداده «صنایع قطعه سازی کروز»، بزرگترین تولید کننده قطعات خودرو در ایران، در حال مذاکره برای خرید بلوک کنترلی و مدیریتی سرمایه گذاری ملی ایران است. چهار درصد از سهام ایران خودرو و سه درصد از از سهام سایپا در سبد دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری ایران است.

کروز تابستان گذشته با خرید ۶۲ درصد سهام خودروسازی بهمن عزمش را برای خودروساز شدن نشان داده بود. گروه خودروسازی بهمن پس از ایران خودرو و سایپا و در کنار گروه خودرو سازی کرمان از اصلی‌ترین بازیگران صنعت خودرو ایران محسوب می‌شود. این شرکت در بخش خودرهای سواری با شرکت مزدا ژاپن و شرکت‌های چینی مانند FAW همکاری می‌کند در بخش سنگین نیز این شرکت به تولید محصولات شرکت ایسوزو ژاپن می‌پردازد.

حمید کشاورز، عضو هیات مدیره و یکی از دو مالک کروز آبان ماه در گفتگو با هفته نامه تجارت فردا گفت «ما می خواهیم گروه بهمن را به شرکتی شیک تبدیل کرده و با همه گرفتاری های موجود، مدلی کوچک از مدیریت خصوصی را (در صنعت خودرو) پیاده کنیم. می خواهیم خودرویی بسازیم که مشتریان (نسبت به خودروهای فعلی) راضی تر باشند.»

کروز در حال حاضر ۵.۱۸ درصد از سهام ایران خودرو را در اختیار دارد اما به گفته آقای کشاورز به اندازه این سهم در مدیریت کارخانه دخالت ندارد.

«ما الان مالک ۵.۱۸ درصد از سهام ایران خودرو هستیم، یعنی از دولت سهم بیشتری داریم، اما تنها فقط می توانیم یک نماینده در هیات مدیره این شرکت داشته باشیم، حال آنکه دولت چهار نماینده دارد. به عبارت بهتر، کروز به عنوان بزرگترین سهامدار ایران خودرو هیچ نقشی در اداره این شرکت ندارد.»

قطعه ساز خودروساز می‌شود

مدیر کروز میگوید قصد دارد با همکاری با خودروسازان خارجی «خودروی ملی» در بازه قیمتی چهل میلیون تومان تولید کند. با اینکه این شرکت نمی‌خواهد به طور مستقیم بازار انحصاری ایران خودرو و سایپا را تهدید کند، اما حضور یک خودروساز سوم در ایران به طور بالقوه تهدیدی برای دو خودروساز اصلی است.

برنامه کروز این است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی تولید گروه بهمن را به ۱۲۰ هزار دستگاه در سال برساند.

آقای کشاورز می‌گوید صنعت خودرو چندان مایل به پذیرش یک خودروساز خصوصی نیست. با این حال موضع وزارت صنعت درباره کروز مثبت است.