بزرگترین نمایشگاه خودروسازی جهان در حالی در فرانکفورت در جریان است که نگرانی از بدتر شدن وضعیت اقتصاد کشورهای حوزه یورو و آمریکا بر صنعت خودرو سایه افکنده است. 
در سال ۲۰۰۸ و پس از فروپاشی سیستم مالی جهان، شرکت‌های خودروساز تنها با وام‌های دولت و برنامه‌های تشویقی خرید خودرو در بازار آمریکای شمالی و اروپا توانستند خود را از ورطه سقوط نجات دهند. 
اکنون بحران کسری بودجه در کشورهای عضور یورو، خطر رکود اقتصادی در کشورهای اروپایی و بیکاری در آمریکا باعث شده تا صنعت خودروسازی آسمانی ابری را پیش روی خود ببیند و نسبت به آینده نگران باشد. 
با این حال خودروسازان جهان می‌گویند این صنعت نسبت به بحران اقتصادی سه سال پیش در موقعیت بهتری است و تقاضا برای خرید خودرو در جهان بسیار زیاد است. دیتر زچه، مدیر اجرایی شرکت دایملر همزمان با آغاز نمایشگاه گفت بحران فعلی اقتصاد اروپا تا کنون بر صنعت خودرو تأثیر نگذاشته است و مارتین وینترکورن، مدیر اجرایی گروه فولکس واگن هم پیش‌بینی کرد رشد صنعت خودرو در آینده ادامه پیدا کند. 
اما کارشناسان معتقدند که این پیش‌بینی خوش‌بینانه است. صنعت خودروسازی در دو سال گذشته به لطف کمک‌های دولتی رشد خوبی را تجربه کرده است و در صورتی بحرانی شدن وضعیت اقتصاد، به دلیل بزرگی سهم خودروسازی، این صنعت بدون شک از این بحران تأثیر خواهد گرفت. 
به نظر می‌رسد خودروسازان هم خود به این واقعیت آگاهند. جنرال موتورز اعلام کرده که پیش‌بینی می‌کند فروش خودرو امسال و سال آینده با نرخ کمتری رشد کند. خودروسازان می‌گویند در این دوره سطح فروش بازارهای اروپایی  ثابت پیش‌بینی شده و فروش در آمریکا اندکی رشد خواهد کرد و چین تنها بازاری خواهد بود که همچنان در آن تقاضا در حال افزایش است. 

به نظر می‌رسد که مدیران شرکت‌های خودروسازی در پشت لبخندی که بر چهره دارند، خود را برای روزهای سخت آماده می‌کنند و امیدوارند تا سیاستمداران بتوانند بحران اقتصادی را از جهان دور نگهدارند. 
اما آنچه به فراموشی روزهای سخت پیش رو کمک می‌کند، رونقی است که نمایشگاه فرانکفورت تا کنون به خود ندیده بود. امسال هزار شرکت از ۳۲ کشور محصولات و دستاوردهای خود را در فضایی به وسعت ۲۳ هکتار به نمایش گذاشته‌اند. امسال نود خودروی کاملاً جدید برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی می‌شود که چهل و پنج تای آن آلمانی است. 
پیش‌بینی می‌شود در طول ده روز نمایشگاه بیش از هشتصد هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.
سایت خودرو در روزهای گذشته درباره مدل‌های تازه‌ای که به نمایشگاه آمده است مطالب و عکس‌هایی را منتشر کرده که در زیر فهرستی از آن را می‌بینید. روند معرفی تازه‌ترین خودروهای نمایشگاه فرانکفورت در سایت خودرو در روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت.